V UNIQ Staromestská pribudne medzinárodný coworking Campus

Bratislava, Admin – Moderná kancelárska budova UNIQ Staromestská v centre Bratislavy získala ďalšieho nájomcu. Do projektu developerskej spoločnosti CRESCO GROUP mieri coworkingový priestor Campus City. Nový coworking je trojnásobne väčší ako prvý Campus Mlyny v bratislavskej Mlynskej doline. V UNIQ Staromestská posilní startupovú, inovatívnu a kreatívnu komunitu a oživí dianie atraktívnym eventovým priestorom s výhľadom na dominanty Bratislavy.

Spoločnosť Campus sa po takmer dvoch rokoch od otvorenia priestorov v Binariu v Mlynskej doline rozhodla rozšíriť, aby mohla zväčšovať a posilňovať svoju komunitu. Nové priestory v UNIQ Staromestská plánuje otvoriť v priebehu novembra. Spoločnosť si prenajala celé tretie poschodie s plochou 1 466 štvorcových metrov.

„Nájomcovia nášho projektu UNIQ Staromestská oceňujú príjemné a kvalitné pracovné prostredie v dizajnovej budove šetrnej k životnému prostrediu. Campus City je pre nás vítaným doplnením mixu spoločností a profesionálov, podporí možnosti spolupráce medzi nájomcami budovy a vznik startupovej komunity. Zároveň poskytne aj jednotlivcom alebo malým začínajúcim firmám dostupnú možnosť pracovať v prémiovej budove v úplnom centre Bratislavy,“ uviedol Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO GROUP na Slovensku.

Spoločnosť Campus patriaca do slovenskej skupiny 0100 Ventures považuje výber UNIQ Staromestská pre nový coworkingový priestor za strategické rozhodnutie. „Dáva nám zmysel byť v centre mesta. Chceli sme byť bližšie k freelancerom, firmám a ľuďom, ktorí sa počas dňa pohybujú v tejto lokalite. Týmto spôsobom budeme po Bratislave strategicky rozmiestnení,“ vysvetlil Dušan Duffek, jeden zo zakladateľov Campusu. Kým Mlynská dolina predstavuje prístup k študentom a mladým talentom, mesto má bližšie k ľuďom zo zahraničia či tímom, ktoré preferujú centrum.

Campus City má miesto pre 250 ľudí. Oproti priestorom v Mlynskej doline má väčšiu kapacitu samostatných kancelárií. Členom okrem kancelárskych priestorov, samostatných fixných či flexibilných pracovných miest poskytuje vzdelávanie, konzultácie a buduje podnikateľskú komunitu založenú na spolupráci. Freelanceri alebo startupy sa tak v UNIQ Staromestská pripoja k doterajším nájomníkom, ako sú napríklad spoločnosti Oriflame, CBRE či Crowdberry. V parteri ešte pribudne prestížny kadernícky salón a kaviareň.

Kancelárska budova UNIQ Staromestská s tromi podzemnými a siedmimi nadzemnými podlažiami ponúka náročným klientom 7 565 m² kancelárskych priestorov a 917 m² plochy pre maloobchodné prevádzky a sklady. Moderný butikový projekt vyrástol na ploche bývalého parkoviska na nároží Veternej a Staromestskej ulice vďaka spolupráci architektov zo štúdia Bogle Architects a developera CRESCO GROUP. Správu má na starosti spoločnosť CBRE Property Management. Budova má ekologický certifikát LEED Gold. V roku 2017 získala Cenu Stavebnej fakulty STU za uplatnenie vedy a techniky v realizácii a jednu z troch nominácií na hlavnú cenu Stavba roka 2017.

(Zdroj: Katarína Šutárová, Agentúra LIKE; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*