V Bratislave sa otvára unikátne OC STYLA pre bývanie

Bratislava, Admin – Ambiciózny projekt s názvom STYLA zameraný na nábytok a bývanie je otvorený od 4. marca na bratislavských Zlatých pieskoch. Inšpiráciu pre praktický koncept širokej ponuky tovaru a služieb pod jednou strechou majitelia prebrali zo zahraničia a ich plány sú veľkolepé. Hovorí sa dokonca o vážnej konkurencii pre známe nábytkárske domy.

Na tlačovej konferencii oboznámili prítomných novinárov o celom koncepte, vízii samotných priestorov – Martin Borkovič, predseda predstavenstva Všetko pre bývanie, Juan Ramón Hernández Soublet, podpredseda predstavenstva spoločnosti Všetko pre bývanie, Martin Šimun, finančný riaditeľ Všetko pre bývanie, Karel Smejkal, prezident & co-founder spoločnosti Inspireli, Vladimíra Magová, konateľka spoločnosti Merito, Roman Bunček, konateľ spoločnosti Beta Trenčín a Ivan Bizík, riaditeľ spoločnosti Team Up.

OC Styla 1

Projekt s názvom STYLA otvoril svoje brány verejnosti na ploche 24 300 m² a do konca júna predstaví zákazníkom viac ako 62 predajcov nábytku, bytových doplnkov a iného sortimentu zameraného na bývanie. Pôvodný plán je 68 predajní, ktoré by sa mali postupne s jednotlivými predajňami zazmluvniť. Ide o druhú zrekonštruovanú etapu budovy Shopping Palace na Zlatých pieskoch v Bratislave. Plány s priestormi mal v minulosti aj rakúsky developer, no kríza tieto úmysly prekazila. V roku 2015 sa vymenil majiteľ a priestory kúpila spoločnosť Všetko pre bývanie, a. s., s jasným cieľom – vytvoriť pre kupujúcich priestor na nákup najširšieho bytového sortimentu. Spoločnosť do budúcnosti nevylučuje realizáciu podobného konceptu aj v iných slovenských mestách.

OC STYLA tlacovka

„Na otvorenie obchodného centra pre bývanie s najväčšou predajnou plochou na Slovensku sme boli pripravení už minulý rok. Z obchodného hľadiska nám však prišlo rozumnejšie počkať na začiatok jarnej sezóny. Hlavným zámerom je využiť benefit komplexnosti sortimentu a komfortu nákupu širokých cieľových skupín a vytvoriť tak vlajkovú loď nábytku a bývania pre hlavné mesto a široké okolie,“ vyjadril sa predseda predstavenstva spoločnosti Všetko pre bývanie, a. s., Martin Borkovič (na obr. č. 2 zľava).

Styla-044

Podobný koncept úspešne funguje vo svetových metropolách, napríklad v Budapešti či Varšave. Na Slovensku to bude prvé obchodné centrum tohto zamerania. Medzi unikátnymi značkami, ktoré zákazníci v priestoroch nájdu, sú predajne ako Eurosofa, Merito, Tempo Kondela, Indigo Decor, White Home, Valenti, Dan Kuchen, Studio IT, Aquatek či Profi Svietidlá. Štruktúra nájomcov je zameraná na stredný až vyšší stredný segment.

OC STYLA

„Zakladáme si na unikátnosti a naším cieľom je dokázať slovenskému spotrebiteľovi, že komfort pri nákupe bytového tovaru môže byť vysoký. Ako prví na Slovensku sme preto nadviazali spoluprácu s celosvetovou sieťou architektov Inspireli. Zákazníci tak budú môcť na jednom mieste vyriešiť zariaďovanie s odborníkmi na dizajn, špecialistami na úžitkové vlastnosti produktu, čiže predajcami, a zároveň si svoj výber môžu aj okamžite pozrieť či vyskúšať,“ vysvetľuje podpredseda predstavenstva spoločnosti Všetko pre bývanie, Juan Ramón Hernández Soublet (na obr. č. 2 v strede).

Kvalitný nábytok spoločnosti Merito azda netreba predstavovať. Poznajú ho najmä Bratislavčania a zákazníci z okolia, ktorí uprednostňujú pri kúpe nábytok strednej a vysokej kvality vyrobený v Európe a nájdu si ho pod touto značkou v bratislavských predajniach. Tentoraz sa s ním budú môcť zoznámiť klienti aj v OC STYLA, ako uviedla na konferencii Vladimíra Magová, konateľka spoločnosti Merito (na obr. č. 3 a č. 6).
 

OC STYLA Magová zm

OC Styla-062Na treťom poschodí návštevníkov pobaví originálny koncept Team Up. „Ide o miesto určené pre skupiny a firmy, kde si budú môcť v interiéri zažiť adrenalínový teambuilding a preveriť schopnosti celej skupiny.Otvorenie priestorov sa  plánuje už v  apríli,  uviedol riaditeľ Ivan Bizík (na obr. č. 3 zľava). V súčasnej dobe sú práce v plnom prúde. Celková kapacita, napr. na organizovanie firemných akcií, je približne 200 ľudí. V blízkej budúcnosti poskytne STYLA možnosť prenajať si aj kancelárske priestory.

Atraktivitu stavby zvyšuje taktiež fakt, že k dispozícii je bezproblémové parkovanie s kapacitou 778 miest, vrátane 22 pre zdravotne ťažko postihnutých, z toho väčšina je krytých.

OC STYLA Ing. Karel Smejkal. architekt

Ambície a vízie centra sú veľké. Karel Smejkal, prezident & co-founder spoločnosti Inspireli (na obr. č. 8) porozprával novinárom o jedinečných možnostiach, ktoré budú čakať klientov v OC STYLE. Spoločnosť Inspireli tu vytvorí hub pre architektov z celého sveta, ktorí tu budú môcť tvoriť spolu s našimi dizajnérmi, inžiniermi a špecialistami na úžitkové vlastnosti produktu. Vďaka nim si budú môcť zákazníci   vyriešiť  sen o bývaní a inšpirovať sa skvelými odborníkmi.

„Naším cieľom je byť lídrom v segmente bývania, nábytku a bytových doplnkov, budovať imidž značky STYLA, posilňovať ju lokálne a regionálne a rozširovať sa natoľko, aby sme boli bližšie Slovákom aj v ostatných regiónoch,“ prezradil obchodný riaditeľ centra, Tomáš Šiffalovič. Napriek tomu vedenie centra prehlasuje, že priamu konkurenciu aktuálne ani nemá. „Chceme obslúžiť iný segment zákazníkov, mať pre nich násobne širší výber a ponúknuť viac individuálny prístup,“ konštatuje M. Borkovič a jedným dychom dodáva, že kým u konkurenčného predajcu nájdete jedno oddelenie so sedačkami, v STYLE je už teraz k dispozícii hneď šestica špecialistov na sedačky.

Jedno je isté, STYLA už dnes konkuruje overeným konceptom rozlohou svojej predajnej plochy.

(Zdroj: Natália Petkáčová, Trumpeter; Pripravila: Valéria Nagyová

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*