V Bratislave otvorili modernú high-tech práčovňu Salesianer Miettex

Bratislava, Admin – Rakúsky líder v prenajímaní pracovných odevov a profesionálneho textilu pre zdravotníctvo, hotely a priemysel, spoločnosť SALESIANER MIETTEX, významne rozširuje svoje aktivity na Slovensku. V máji v Bratislave slávnostne uviedli do prevádzky modernú veľkokapacitnú priemyselnú práčovňu. Investícia za 10 miliónov eur vytvorila pracovné miesta pre stovku zamestnancov.

Salesianer Miettex Krautschneiderovci

Rodinný podnik SALESIANER MIETTEX oslavuje práve v tomto roku storočnicu od svojho založenia. „Aj vo veku 100 rokov sa SALESIANER MIETTEX prezentuje ako ekonomický zdravý, inovatívny a činorodý podnik“, hovorí Mag. Thomas Krautschneider, konateľ a spoločník v tretej generácii – vnuk zakladateľky firmy Magdalény Wittnannovej. „Popri investíciách v miliónových výškach do nepretržitej modernizácie našich prevádzok a upevňovaní našej vedúcej pozície na trhu v Rakúsku chceme v nasledujúcich rokoch posilniť aj naše aktivity napríklad v južnom Nemecku a v južnom Tirolsku. Priestor pre nový odbyt nachádzame aj v strednej a východnej Európe, kde naše aktivity cielene rozvíjame,“ dodal. Jedným z ich výsledkov je aj nová veľkopráčovňa v bratislavskej Petržalke. „Nová prevádzka s kapacitou troch ton textílií za hodinu podporí nielen naše práčovne vo východnom Rakúsku, ale predstavuje aj veľký krok k dosiahnutiu vedúcej pozície na Slovensku“, upresnil T. Krautschneider.

Salesianer Miettex_selected_HQ16Najmodernejšia pracia prevádzka v regióne, s celkovou plochou 3600 m2 a kapacitou prania 48 ton textílií či odevov denne, bude zodpovedať výkonu takmer 10 000 pračiek v domácnosti.
Hlavným predmetom podnikania spoločnosti SALESIANER MIETTEX je kompletný  textilný prenájom so servisom pre hotelierstvo a gastronómiu, pracovné odevy pre priemysel a obchod, ako aj zásobovanie  zdravotníctva. „K týmto segmentom sa pridáva hygiena do sociálnych priestorov, čistiace a reklamné rohože. Neoddeliteľnou súčasťou servisného prenájmu je  nákup, skladovanie, údržba, hygienické pranie textílií a včasné dodanie, teda kompletná logistika. Dôraz je kladený na hygienu a trvalosť,“ vysvetlil Dr. Victor Ioane, konateľ CEE/SEE.
Čo považujú predstavitelia spoločnosti za kľúčovú konkurenčnú výhodu? „Vďaka geografickej polohe máme možnosť prevádzkovo-technicky zabezpečiť servis ako pre  klientov hlavného mesta Slovenska tak i zákazníkov zo susedných krajín. Naša nová high-tech prevádzka je najmodernejšia a jediná v regióne, ktorá zodpovedá najvyšším štandardom hygieny. Vie sa napríklad preukázať známym Rakúskym hygienickým pasom a spĺňa aj prísne normy predpísané pre potravinársky priemysel. Aj vzhľadom na tieto fakty predpokladáme približne rovnaký pomer domácich a zahraničných zákaziek,“ dodáva V. Ioane.

Salesianer Miettex pracovna_exterier1

SALESIANER MIETTEX založila v roku 1916 dáma, stará matka dnešného majiteľa T. Krautschneidera. Jeho matka, Christine Krautschneider, predsedá dozornej rade. Podnik v rodinnom vlastníctve je dnes multinárodným veľkopodnikom s viac ako 2 150 zamestnancami. Názov firmy je odvodený od pôvodnej adresy, Saleziánskej ulice (Salesianergasse) vo Viedni. Firma pôsobí tiež v Česku, Maďarsku, v Slovinsku, Chorvátsku, Rumunsku, Srbsku a najnovšie aj v Poľsku. Denne zásobuje okolo 25 000 svojich európskych zákazníkov 360 tonami čistých textílií.

Text k foto č. 2 – Krautschneiderovci: Majitelia rodinnej firmy – Christine a Thomas Krautschneiderovci

(Zdroj: Katarína Poláčková, KP consulting & services; Pripravila: Valéria Nagyová)

2 Komentáre V Bratislave otvorili modernú high-tech práčovňu Salesianer Miettex

  1. Zdeněk Kadlčík ing. // 1. augusta 2016 at 16:17 // Odpovedať

    O technológiu ktorého výrobcu pracej techniky sa nová prevádzka opiera?

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*