Vianočné trhy sa po dvojročnej prestávke vracajú na bratislavské Hlavné námestie

8.11.2022 – Na Hlavné a Františkánske námestie v Bratislave sa tento rok po dvojročnej prestávke vráti Vianočný hlavný trh. Ako informuje hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková, Bratislavské Vianoce budú trvať od 24. novembra do 22. decembra.

Nadväznosť na rok 2019

Slávnostné otvorenie trhov s rozsvietením vianočného stromčeka sa bude konať v piatok 25. novembra. „Celé adventné obdobie bude spríjemňovať bohatý kultúrny program,” uviedla. Vianočný stromček už stojí na Hlavnom námestí a mesto začalo aj s prípravami a výstavbou prvých vianočných stánkov.

Koncept tohtoročných vianočných trhov bude nadväzovať na rok 2019, keď mesto predstavilo viaceré novinky, ako napríklad možnosť bezhotovostnej platby kartou, dôsledné triedenie odpadu či zavedenie vratných pohárov a kompostovateľných riadov,” priblížila hovorkyňa. Súčasťou trhu budú aj dezinfekčné stanice umiestnené v priestore.

Program na trhoch

Snahou mesta je podľa hovorkyne priniesť návštevníkom rozmanitú ponuku predajcov, kde bude mať svoje zastúpenie aj neziskový sektor, či kultúrne inštitúcie pôsobiace v meste. Hlavným organizátorom a dramaturgom Bratislavských Vianoc vrátane Vianočného hlavného trhu je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS).

To oslovilo a zapojilo do spolupráce aj mestské časti a mestské organizácie, s cieľom rozšíriť vianočnú náladu rovnomerne na celé územie mesta,” doplnila Schmucková.

Štvrtky sa budú niesť v znamení čítania v podaní slovenských hercov a herečiek, zabezpečený bude aj preklad do posunkovej reči. „Štvrtkové živé čítania pripravujeme v spolupráci s Mestskou knižnicou,” uviedla hovorkyňa.

Piatky a soboty prinesú na námestia atmosféru v podobe koncertov slovenských hudobníkov a nedeľná ponuka poteší rodiny s deťmi. Program sa bude odohrávať tiež v koncertno-výstavnej sieni Klarisky, kde budú pripravené adventné koncerty či swapy.

Všetky dôležité informácie bude mesto postupne uverejňovať na stránke www.vianocnabratislava.sk.

Viac k témam: Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Kultúra, Vianočné trhy, Vianočné trhy v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Vianočné trhy sa po dvojročnej prestávke vracajú na bratislavské Hlavné námestie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*