Viac než polovica mladistvých migrantov z lode Ocean Viking ušla z francúzskych prijímacích centier

18.11.2022 – Viac ako polovica mladistvých, ktorí sa minulý týždeň vo Francúzsku vylodili zo záchrannej lode Ocean Viking, utiekla z prijímacích centier pre migrantov.

Rada departementu Var na juhu Francúzska vo vyhlásení uviedla, že zo zariadení ušlo 26 zo 44 mladých migrantov bez sprievodu.

Najprv odišli traja

Miestny predstaviteľ Jean-Louis Masson francúzskym médiám vysvetlil, že deň po príchode do krajiny, z centier odišli traja mladiství a zvyšok nasledoval v ďalších dňoch.

Záchranná loď zakotvila vo francúzskom Toulone 11. novembra po niekoľkých týždňoch na mori, keďže jej Taliansko odmietlo poskytnúť bezpečný prístav.

Potýčka s Talianskom

Osud lode viedol k potýčke medzi Francúzskom a Rímom a ohrozil úsilie Európskej únie o zdieľanie žiadateľov o azyl medzi krajinami. Na lodi sa nachádzali zachránení migranti z Eritrey, Egypta, Sýrie, Bangladéša, Pakistanu a ďalších krajín.

Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin tento týždeň uviedol, že 44 z celkovo 234 migrantov deportujú, „keď to dovolí ich zdravie“ a aj ďalší by mohli čeliť deportácii.

Viac k témam: Migranti, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Viac než polovica mladistvých migrantov z lode Ocean Viking ušla z francúzskych prijímacích centier © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*