V želiezarniach v Šaci došlo k tragickej nehode, po zrážke vlaku s autobusom prišiel o život muž

6.6.2021 – Po zrážke vlakovej súpravy a vnútropodnikovou autobusovou linkou v areáli železiarní v Šaci zomrel 31-ročný muž. Informovala o tom Polícia SR – Košický kraj vo svojom profile na sociálnej sieti.

Zrážka sa stala v sobotu vo večerných hodinách. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal v súvislosti s uvedenou udalosťou trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Polícia priblížila, že vodič autobusu vošiel na nechránené železničné priecestie bez svetelnej signalizácie. To však malo osadenú dopravnú značku „Stoj, daj prednosť v jazde“ a výstražný kríž pre železničné priecestie jednokoľajové. Autobus prechádzal cez koľaj v čase, kedy k tomuto priecestiu po koľaji prichádzala nákladná vlaková súprava.

„Následkom toho došlo k nárazu tlačeného posledného nákladného vagóna vlakovej súpravy do zadnej časti autobusu. Pri zrážke došlo k zraneniu 31-ročného muža, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom a ľahkému zraneniu 57-ročného muža, ktorý cestoval v autobuse,“ ozrejmila polícia. Dodala, že rušňovodič aj vodič autobusu boli podrobení dychovej skúške. Jej výsledok bol negatívny.

Viac k témam: autobus, tragická nehoda, vlak, zrážka s vlakom, zrážka vlaku s autobusom
Zdroj: Webnoviny.sk – V želiezarniach v Šaci došlo k tragickej nehode, po zrážke vlaku s autobusom prišiel o život muž © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*