V Prešove pribudli spoplatnené zóny, nový systém regulácie dopravy sa dotkol aj MHD

5.6.2021 – V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudli v meste Prešov nové spoplatnené zóny. Ide o Zónu 3 a dve ulice v Zóne 4. Ich zavedenie sa dotklo aj zmeny trasy jednej z liniek mestskej hromadnej dopravy. Mestský úrad zároveň pokračuje vo vydávaní nových virtuálnych parkovacích kariet.

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, nové rezidentské zóny boli do prevádzky kompletne spustené od piatka 4. júna. V rezidentskej zóne 3 je spolu 563 parkovacích miest, z toho 538 je určených pre rezidentov.

Plne funkčná je aj novozavedená časť Zóny 4, kde je spolu 36 parkovacích miest. Všetky sú určené pre rezidentov. „V oboch zónach je dokončené vodorovné aj zvislé dopravné značenie,“ uviedol Tomek.

Zároveň doplnil, že obyvatelia týchto lokalít, ktorí si podali žiadosť o vydanie virtuálnej rezidentskej parkovacej karty a zaplatili 20-eurový ročný poplatok, už majú svoje karty aktívne. Ostatní môžu žiadosti o vydanie kariet podávať naďalej.

Dopravné zmeny

Súčasťou zavedených zmien je aj zjednosmernenie Ulice Tarasa Ševčenka, kde vzniklo 91 pozdĺžnych parkovacích miest. Toto riešenie si vyžiadalo zmenu trasy linky prešovskej mestskej hromadnej dopravy číslo 12.

V smere jazdy zo Šidlovca na Sibírsku je trasa linky presunutá na Zápotockého ulicu. Zároveň sú zriadené nové zastávky Malá stanica a Kúpeľná. Pôvodné zastávky Gymnázium sv. Moniky a Kúpeľná v smere jazdy zo Šidlovca na Sibírsku sú zrušené.

V smere jazdy zo Sibírskej na Šidlovec premáva linka číslo 12 aj naďalej v pôvodnej trase cez Ulicu Tarasa Ševčenka a zastávky Kúpeľná a Gymnázium sv. Moniky sú touto linkou naďalej obsluhované.

Zavedenie nových zón

Zavedenie nových zón odsúhlasili prešovskí mestskí poslanci na svojom aprílovom zasadnutí. Rozšírila sa tak regulácia statickej dopravy v meste, ktorá doteraz platila v centrálnej mestskej časti tvoriacej Zónu 1 a v lokalite Táborisko, ktorá tvorí Zónu 2.

Poslanci rozšírili tieto zóny aj o ďalšie štyri ulice mimo týchto zón, kde od marca spoplatnili parkoviská.

Viac k témam: dopravná infraštruktúra, dopravné značky, parkovanie, zmena
Zdroj: Webnoviny.sk – V Prešove pribudli spoplatnené zóny, nový systém regulácie dopravy sa dotkol aj MHD © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*