Poslanci OĽaNO podávajú trestné oznámenie na speváka Jakubca, pobúrilo ich nenávistné video proti Rómom

4.6.2021 – Skupina poslancov Národnej rady SR za hnutie OĽaNO sa rozhodla podať trestné oznámenie na speváka Martina Jakubca pre video, ktoré je podľa nich plné nenávistných prejavov a nedôstojných urážok voči rómskej komunite na Slovensku.

Ako ďalej hnutie informuje v tlačovej správe, spevák sa vo videu nazvanom „Osadníci zdierajú krajinu. Priemerné prídavky na 11 detí činí 3 663 eur z našich daní a práce” dopustil verejného hanobenia národa, rasy a presvedčenia podľa Trestného zákona.

Video je plné nenávistných prejavov

„Video je plné nenávistných prejavov, zavádzania a informácií, ktoré nie sú pravdivé,“ ozrejmil predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš.

Podľa poslanca hnutia Petra Polláka ml. odkazovať rómskej komunite, aby „žrala potkanov“ alebo hroziť spálením ich chatrčí je úplne mimo základov akejkoľvek dôstojnej komunikácie v demokratickej spoločnosti.

Nenechajú to bez odozvy

„Takéto správanie nemôžeme tolerovať a privierať nad ním oči,” uviedol s tým, že vyjadrenia tohto typu sú cestou k ďalšiemu odcudzovaniu rómskej komunity a k prehlbovaniu nenávisti voči nej.

„Preto nie je prípustné, aby sa podobné vyjadrenia nechali bez odozvy,” zdôraznil Pollák s tým, že v demokratickej spoločnosti môže človek povedať, čo chce, ale ak tým poruší zákon, bude musieť znášať následky.

Pridali sa aj ďalší

K podaniu trestného oznámenia sa okrem Šipoša a Polláka pripojili aj členovia hnutia Jozef Pročko, Jarmila Vaňová, Anna Remiášová, György Gyimesi, Erik Ňarjaš, Tomáš Šudík, Rastislav Jílek, Andrej Stančík a Juraj Krúpa.

Spevák vo videu kritizuje finančné dávky pre obyvateľov osád. „Slovák drie ako kôň a osadníci sedia na chodníkoch so založenými rukami a čakajú na výplatný termín na prídavky,” povedal.

Viac k témam: rómovia, trestné oznámenie, video
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci OĽaNO podávajú trestné oznámenie na speváka Jakubca, pobúrilo ich nenávistné video proti Rómom © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*