Pellegrini kritizuje Matoviča, že spája úspešnosť plošného testovania so svojou demisiou

18.10.2020 – Minister hospodárstva a líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O päť minút 12 pripustil, že prezidentka Zuzana Čaputová mala byť vopred informovaná o pláne na plošné testovanie, no dôležitejšie je podľa neho zamerať sa na dôsledok takéhoto testovania. Sulík si myslí, že testovanie by malo byť dobrovoľné.

Viac o téme: Koronavírus

Podpredseda Národnej rady SR a líder strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini v tejto súvislosti povedal, že považuje za neprofesionálne, ak premiér Igor Matovič (OĽaNO) spája úspešnosť plošného testovania so svojou demisiou.

„Ja sa bojím, že tí ľudia to nakoniec pochopia tak, že sa nepôjdu testovať len, aby premiér doznal svojho slova a podal tú demisiu. V takejto situácii sa nemôžete hrať s ľuďmi a kreovať si svoje názory priamo na tlačovej konferencii,“ povedal.

Viac k témam: minister hospodárstva SR, podpredseda Národnej rady SR (NR SR), premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini kritizuje Matoviča, že spája úspešnosť plošného testovania so svojou demisiou © SITA Všetky práva vyhradené.

1 Komentár Pellegrini kritizuje Matoviča, že spája úspešnosť plošného testovania so svojou demisiou

  1. Ing. arch. Jozef Slezák // 19. októbra 2020 at 16:01 // Odpovedať

    •Poučme sa z pandémie španielskej chrípky – “Delegáti zúčastnených krajín spolu so svojimi štábmi,novinármi a ďalšími účastníkmi diplomatických stretnutí sa postarali o roznesenie vírusu opäť do celého sveta.”
    •Z kartogramu dennika N/Daniela Kerekeša vyplýva jasná etapizácia plošného testovania. I.etapa – okresy Námestovo(123), Tvrdošín(112),Liptovský Mikuláš(109),Bardejov (103)a až po zistení príčin šírenia rozhodnúť sa pre II.etapu, III.etapu alebo dokončiť plošné testovanie SR.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*