Pellegrini bol na polícii vypovedať v kauze Mýtnik, podľa obhajcu všetko poprel

12.11.2021 – V korupčnej kauze týkajúcej sa rezortu financií označovanej ako Mýtnik III v piatok na Prezídiu Policajného zboru vypovedal aj bývalý premiér a šéf opozičnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Pre médiá po skončení svojho výsluchu nepovedal nič konkrétne.

Obhajca obvineného podnikateľa Miroslava Výboha Ladislav Smejkal však povedal, že výsluch bývalého predsedu vlády bol veľmi dôležitý.

Pellegrini všetko poprel

„Veľmi podrobne popísal všetko, čo bolo potrebné,” uviedol advokát s tým, že Pellegrini potvrdil, že obvinenia voči Miroslavovi Výbohovi sú nepravdivé. „Pán Pellegrini poprel, že by sa niečo také stalo,” uviedol Smejkal na margo obvinenia, že mu Miroslav Výboh odovzdal úplatok. „Celú tú záležitosť odmieta, rovnako ako náš klient,” zdôraznil.

Pokiaľ ide o samotného Miroslava Výboha, podľa Smejkala sa nevyhýba trestnému stíhaniu a napriek tomu, že je v zahraničí, má záujem vypovedať cez telemost. „Riešime to s políciou,” dodal.

Peniaze v škatuli od šampanského

Podľa výpovede bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho obvineného v kauze Mýtnik, ako aj podnikateľa Michala Suchobu mal Miroslav Výboh prevziať v roku 2014 úplatok pre vtedajšieho štátneho tajomníka ministerstva financií Petra Pellegriniho. Konkrétne malo ísť o 150 000 eur v škatuli od šampanského.

Na následnom stretnutí údajne Miroslav V. obom povedal, že „Pelle ďakuje”. Úplatok údajne súvisel s legislatívnym procesom týkajúcim sa zavedenia virtuálnej registračnej pokladnice.

Viac k témam: Akcia “Mýtnik III”, Korupcia, Obvinenie, Trestné stíhanie, Úplatok, vypočúvanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini bol na polícii vypovedať v kauze Mýtnik, podľa obhajcu všetko poprel © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*