Pčolinský zahlasuje za odvolania Mikulca. Sulíkova SaS, OĽaNO aj Za ľudí za ministrom vnútra stoja

8.6.2021 –
aktualizované 8. júna 10:34

Predseda poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Peter Pčolinský bude v parlamente hlasovať za odvolanie Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra. Informuje o tom spravodajský portál aktuality.sk.

Rôzne názory v Sme rodina

Peter Pčolinský je bratom väzobne stíhaného exriaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského.

„Moju dôveru nemá, ja osobne budem hlasovať za odvolanie. V klube sú na to rôzne názory, poradíme sa, ale ja som rozhodnutý hlasovať za jeho odvolanie,“ uviedol Peter Pčolinský pre spomínaný web.

So zvyškom koalície zatiaľ o svojom postoji nediskutoval, hoci predpokladá, že sa tak udeje.

Sulíkovci dostali odpovede na otázky

Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) však za ministrom Mikulcom stojí. Agentúre SITA to potvrdil hovorca SaS Ondrej Šprlák s tým, že minister vnútra sa v piatok 4. júna zúčastnil na poslaneckom klube SaS, kde zodpovedal všetky otázky súvisiace s aktuálnym dianím.

„Strana SaS plne stojí za ministrom Mikulcom, pričom návrh Smeru na jeho odvolanie považujeme za snahu ochrániť svojich kumpánov pred rukou spravodlivosti,” dodali liberáli.

Minister Mikulec má aj podporu poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a strany Za ľudí. Obaja koaliční partneri teda nebudú s opozíciou hlasovať za jeho odvolanie z funkcie. Pre agentúru SITA to uviedli Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO a tlačové oddelenie Za ľudí.

Zvolanie schôdze inicioval Smer-SD

Mikulec podľa hnutia OĽaNO dôsledne háji verejný záujem a je zárukou nezávislosti polície. „Pokiaľ sa niekto domnieva, že je v moci ministra vnútra akokoľvek ovplyvňovať vyšetrovanie či prepúšťanie z väzby podozrivých osôb, je na veľkom omyle. Tieto časy definitívne skončili. Orgány činné v trestnom konaní pracujú nezávisle a bez politických vplyvov,” priblížilo OĽaNO v stanovisku.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) v tejto súvislosti uviedol, že v koalícii môžu existovať výhrady k práci ministrov, ale hlasovať za odvolanie člena vlády na návrh opozície je podľa neho za čiarou. „Ak sa také niečo stane v prípade Romana Mikulca, nemali by sme to prejsť mlčaním,” napísal vo svojom profile na sociálnej sieti.

Zvolanie mimoriadnej schôdze k odvolávaniu Mikulca z funkcie iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Konať by sa mala na budúci týždeň.

Viac k témam: minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Pčolinský zahlasuje za odvolania Mikulca. Sulíkova SaS, OĽaNO aj Za ľudí za ministrom vnútra stoja © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*