Obžalujú Babiša za účasť na podvode? Prokuratúra požiadala snemovňu o zbavenie jeho imunity

10.11.2021 – Českí prokurátori požiadali novozvolenú Poslaneckú snemovňu, aby zbavila odchádzajúceho premiéra Andreja Babiša imunity pred trestným stíhaním v súvislosti s dotačnou kauzou Čapí hnízdo.

Údajný podvod s eurofondami

Pražské štátne zastupiteľstvo oznámilo svoj krok v stredu. Urobilo tak krátko po tom, čo nová snemovňa zasadla po prvý raz po októbrových voľbách.

Ak poslanci vyhovejú žiadosti prokuratúry, umožní jej to rozhodnúť, či by mal byť Babiš obžalovaný za údajnú účasť na podvode s eurofondmi. Obžalovanie premiéra opakovane odporučila česká polícia.

Babiš všetko popiera

Obvinenia sa týkajú farmy Čapí hnízdo, ktorá dostala dotácie z európskych zdrojov po tom, ako jej vlastníctvo prešlo z Babišovho konglomerátu Agrofert na jeho rodinných príslušníkov.

Eurofondy boli určené pre malé a stredne veľké podniky, pod ktoré Agrofert nespadá. Agrofert neskôr prevzal späť vlastníctvo farmy. Babiš previnenie popiera a obvinenia voči nemu označuje za politicky motivované.

Viac k témam: Eurofondy, Imunita, Kauza Čapí hnízdo, Podvod, Poslanecká snemovňa českého parlamentu, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Obžalujú Babiša za účasť na podvode? Prokuratúra požiadala snemovňu o zbavenie jeho imunity © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*