Most-Híd a ďalšie maďarské strany spájajú sily, do volieb idú na spoločnej kandidátke

18.10.2019 – Maďarské politické strany Most-Híd, Strana maďarskej komunity (SMK) a Maďarská kresťanskodemokratická aliancia (MKDSZ-MKDA) sa dohodli na spoločnej kandidátke.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Most-Híd Klára Magdeme, strany pôjdu do budúcoročných parlamentných volieb na kandidačnej listine spoločnej volebnej strany, ktorú pod názvom „Strana regiónov Most MK“ vytvorí MKDSZ-MKDA. Predsedovia strán nebudú na čele kandidátky.

„Delegácie sa medziiným dohodli aj na tom, že strany vytvoria spoločný kampaňový štáb a spoločný volebný program. Kandidáti na spoločnej kandidačnej listine musia akceptovať hodnotové rozdiely strán a navzájom nemôžu viesť antikampaň. Strany zabezpečia kvóty aj pre kandidátov iných národností. Úspešní kandidáti po voľbách v parlamente vytvoria spoločný poslanecký klub,“ priblížila Magdeme.

Spoločný návrh v ďalšom kroku prerokujú predsedníctva jednotlivých strán. Ak predsedníctva návrh prijmú, strany budú s ďalšími stranami rokovať spoločne.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Most-Híd a ďalšie maďarské strany spájajú sily, do volieb idú na spoločnej kandidátke © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*