Lokálny núdzový stav na Slovensku zatiaľ nie je vylúčený, uviedol minister Lengvarský

10.11.2021 – Vyhlásenie lokálneho núdzového stavu zatiaľ nie je vylúčené. Po stredajšom zasadnutí Vlády SR to na tlačovej konferencii povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. (nom. OĽaNO).

Viac o téme: Koronavírus

S vládou schváleným návrhom legislatívnych zmien, ktoré majú smerovať k prísnejšiemu dohľadu nad dodržiavaním protipandemických opatrení, je však spokojný. Tie neboli schválené úplne v takej forme, ako ich konzílium odborníkov navrhlo.

Minister pripustil, že znenie opatrení sa ešte môže meniť aj vzhľadom na nadchádzajúce rokovanie Národnej rady SR. „Kľúčové je, aby sa opatrenia dodržiavali,” uviedla na margo vymáhania dodržiavania opatrení ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS).

Zmeny sa v tomto smere budú týkať štátnej sféry, konkrétne Policajného zboru SR či Ozbrojených síl SR v súčinnosti s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva, ako aj súkromnej sféry, teda zamestnávateľov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Minister spravodlivosti SR, Minister zdravotníctva SR, Núdzový stav, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Lokálny núdzový stav na Slovensku zatiaľ nie je vylúčený, uviedol minister Lengvarský © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*