Japonsko rozšírilo núdzový stav na ďalšie prefektúry, krajina má zaostalejšiu vakcinačnú kampaň

25.8.2021 – Japonsko v stredu rozšírilo uplatňovanie núdzového stavu pre pandémiu koronavírusu na ďalších osem prefektúr.

Viac o téme: Koronavírus

Rast počtu infekcií, ktorého motorom je delta variant vírusu, totiž vyvoláva tlak na zdravotnícky systém krajiny. Určitý typ núdzových opatrení v súčasnosti platí už v 33 zo 47 japonských prefektúr.

Skoršie zatváranie podnikov

Japonské mimoriadne opatrenia sa spoliehajú napríklad na požiadavku, aby reštauračné zariadenia zatvárali o 20:00 a nepodávali alkohol.

Obyvatelia krajiny však opatrenia čoraz viac ignorujú. V Tokiu platí mimoriadna situácia od 12. júla, ale denný počet nových nákaz odvtedy stúpol viac ako desaťnásobne na zhruba 5-tisíc.

Najviac ohrozený vek

Japonsko doteraz prekonáva pandémiu lepšie ako mnohé iné krajiny a od jej vypuknutia zaznamenalo približne 15 600 úmrtí na ochorenie COVID-19. Vakcinačná kampaň v krajine však zaostáva za inými bohatými štátmi. Doteraz je úplne zaočkovaných len zhruba 40 percent japonskej populácie.

Minister hospodárstva Jasutoši Nišimura, ktorý má na starosti opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19, v stredu povedal, že infekcia sa šíri predovšetkým medzi ľuďmi od 20 do 59 rokov, z ktorých je väčšina nezaočkovaná. Preto ich vyzval, aby boli mimoriadne opatrní.

Viac k témam: COVID-19, delta variant koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Japonsko rozšírilo núdzový stav na ďalšie prefektúry, krajina má zaostalejšiu vakcinačnú kampaň © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*