Bol Lavrov po prílete na summit G20 hospitalizovaný? Zacharovová to poprela videom, kde je v tričku a šortkách

14.11.2022 –
aktualizované 14. novembra 11:46

Indonézske úrady v pondelok informovali, že ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova po príchode na summit krajín G20 previezli do nemocnice. Po prílete mal údajne zdravotné problémy. Hovorkyňa ruského rezortu zahraničia však správy poprela.

Ruský šéf diplomacie priletel na Bali v predchádzajúci večer na summit krajín G20, ktorý sa začína v utorok. Hovorkyňa ruského rezortu zahraničných vecí Maria Zacharovová neskôr správy o Lavrovovej hospitalizácii odmietla, no nevyjadrila sa, či podstúpil nejaké ošetrenie v nemocnici.

Zverejnila tiež video zdravo vyzerajúceho Lavrova v tričku a šortkách, ako odpovedá na otázku o správach o svojom ošetrení. „O našom prezidentovi píšu už desať rokov, že je chorý. Je to hra, ktorá v politike nie je nová,“ hovorí Lavrov, ktorý tiež podľa ruskej tlačovej agentúry Tass povedal, že je v hoteli a číta si materiály na „zajtrajší summit“.

Maria #Zakharova published a video with #Lavrov to prove that he is well. pic.twitter.com/PfKHMvxM8j— NEXTA (@nexta_tv) November 14, 2022

Štyria indonézski vládni a zdravotnícki predstavitelia agentúre AP potvrdili, že ruský minister zahraničných vecí je v opatere lekárov v Sanglah Hospital v ostrovnom hlavnom meste Denpasar. Všetci však požiadali o zachovanie anonymity, keďže nemajú povolenie verejne sa k tomu vyjadrovať. Podľa dvoch z nich mal Lavrov problémy so srdcom. Nemocnica sa však zatiaľ nevyjadrila.

Viac k témam: Hospitalizácia, Summit G20, Zdravotné problémy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bol Lavrov po prílete na summit G20 hospitalizovaný? Zacharovová to poprela videom, kde je v tričku a šortkách © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*