Sme za sviatok Patrónky Slovenska

Admin, 25.01.2013 - Dňa 24. 01. 2013 Iniciatíva občanov odovzdala na Úrad vlády SR podpisy občanov, ktorí sa podpísali pod Otvorený list predsedovi vlády SR, v ktorom žiadajú ponechanie sviatku Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska ako dňa

pracovného pokoja. Celkovo sa za zachovanie sviatku podpísalo 128 765 občanov z celého Slovenska. Odovzdaných podpisových hárkov bolo 12 569.

Dnes uplynuli tri mesiace, ako sme zaslali predsedovi vlády SR list so žiadosťou o osobné stretnutie a prevzatie podpisov občanov. Je nám ľúto, že pán premiér dodnes nereagoval na našu prosbu o prijatie zo dňa 24. 10. 2012, a týmto  prejavil ignoranciu voči takmer 130 000 občanom Slovenska.
Občania svojimi podpismi dali jasne najavo, že pre nich má sviatok Sedembolestnej Panny Márie dôležitý kultúrny, náboženský, historický a národný význam.
Chceme poďakovať za úsilie mnohým občanom, ktorí podpísali otvorený list za zachovanie tohto sviatku  a osobitne tým, ktorí iniciatívne zbierali podpisy. Chceme ubezpečiť, že snaha o ponechanie toho sviatku odovzdaním podpisov na Úrad vlády SR, nekončí.
Budeme pozorne sledovať, ako sa postaví vláda SR k hlasu verejnosti, ktorý je jasne vyjadrený takmer 130 000 podpismi.

Za  Iniciatívu občanov za zachovanie sviatku Sedembolestnej Panny Márie ako dňa pracovného pokoja:  Martin Dilong  a Mária Guregová.

(ts)

Na fotke (zľava):  Martin Dilong, Mária Guregová a Peter Mášik.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*