Slovenský Hopin ide skrášľovať Bratislavu

Bratislava, Admin – „Krajšie s Hopinom„ je názov dobrovoľníckeho projektu spoločnosti Hopin, ktorého hlavným cieľom je vytvoriť z Bratislavy krajšie miesto pre život. Za každú zrealizovanú objednávku cez aplikáciu Hopin Taxi, venuje Hopin na verejnoprospešný účel jeden cent. V spolupráci s neziskovou organizáciou Bratislavský okrášľovací spolok bude realizovať drobné renovácie, opravy, rekonštrukcie, maľby či výsadby verejných priestranstiev v Bratislave.

hopin-jana-knoppova_maros-macuha_branislav-zajacek-zm

„Našim cieľom je pomôcť Bratislave, aby bola ešte krajším miestom pre život. Cítime zodpovednosť za prostredie v ktorom podnikáme. Ak by ľudia viac využívali taxík alebo hromadnú dopravu, odľahčili by sme bratislavské ulice. Na strane druhej si uvedomujeme, že aj naša činnosť má vplyv na životné prostredie, nakoľko denne naše taxíky najazdia niekoľko stoviek kilometrov a prispievajú k znečisteniu životného prostredia. A preto chceme každý mesiac finančne podporovať vybrané projekty, ktoré skrášlia Bratislavu. Mesačne zrealizujeme niekoľko stoviek objednávok a predpokladáme, že každý mesiac venujeme na projekt Krajšie s Hopinom stovky eur,“ hovorí riaditeľ marketingu spoločnosti Hopin Branislav Zajaček (na obr. č. 1 druhý zľava, č. 2 sprava). K jeho slovám sa pridala na tlačovej konferencii aj manažérka marketingu spoločnosti Hopin Jana Knoppová (na obr. č. 1 druhá sprava, na obr. č. 2, na obr. č. 4 – sprava).

hopin-img_5768

Na projekte spolupracuje Hopin s neziskovou organizáciou Bratislavský okrášľovací spolok, ktorý predstaví vždy na začiatku kalendárneho mesiaca štyri kľúčové projekty, ktoré budú nasledujúci mesiac realizované. Súčasťou projektov bude aj predbežný rozpočet a termín realizácie, do ktorej sa môžu zapojiť nielen dobrovoľníci, ale aj bratislavská verejnosť.

„Ročne sa v Bratislave zrealizuje niekoľko veľkých projektov ktorých cieľom je skrášliť naše hlavné mesto. Žiaľ, takmer nikdy sa nenájdu financie na drobné rekonštrukcie, opravy, renovácie, maľby či bežnú údržbu verejných priestranstiev. Takýchto projektov je v Bratislave niekoľko stoviek a zanedbané priestory narúšajú celkovú atmosféru mesta. Veľmi nás teší, že Hopin-u podobne ako nám, záleží na Bratislave a sme presvedčení, že spoločne môžeme zrealizovať pekné a zmysluplné projekty, vďaka ktorým bude Bratislava o čosi krajšia a čistejšia,“ hovorí Maroš Mačuha z Bratislavského okrášľovacieho spolku (na obr. č. 1 zľava, č. 2 v strede, č. 3.)

hopin-img_5770

Na realizácii jednotlivých projektov bude Hopin spolupracovať aj s Odborným učilišťom na Dúbravskej ceste v Bratislave a dobrovoľníkmi (na obr. 1 sprava, č. 4 zľava zástupkyňa riaditeľa Odborného učilišťa Soňa Gergelová).

V novembri bude predmetom realizácie úprava obrubníkov a okolia oproti Starej tržnici v bratislavskom Starom meste, renovácia rozvodnej skrine pred Prezidentským palácom či na Poštovej ulici a priestor pred Kamenným námestím.

(Zdroj: Tomáš Turčan, Grape PR; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*