Slovenská premiéra IRON SKY za účasti režiséra Vuorensola

Admin, 12.08.2012 - Mediálna spoločnosť Film Europe Media Company pripravuje exkluzívne uvedenie dlhoočakávaného filmu IRON SKY. Slávnostná premiéra sci-fi filmu súčasnosti  sa uskutoční 14. augusta v Bratislave za osobnej účasti fínskeho režiséra  Tima Vuoresola.

Film vznikal s podporou veľkej skupiny fanúšikov na celom svete. Na Slovensku budú mať jedinečnú príležitosť vidieť film v  predpremiére 13. augusta o 21.00 hod. v priestoroch letného amfiteátra v Pezinku. Aj tam zavíta osobne režisér filmu a zúčastní sa diskusie. Film Europe pezinskú predpremiéru organizuje v spolupráci s Pezinským kultúrnym centrom a filmovým portálom kinema.sk.

Iron Sky bol v predpremiére uvedený na 47. Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch (sekcia Desať európskych režisérov očami Variety) a na jubilejnom 20. ročníku  medzinárodného filmového festivalu ART FILM FEST v Trenčiankych Tepliciacich.

Kombináciu grotesky a sci – fi o nacistickej invázii na planétu Zem zo základne na Mesiaci, natočil mladý fínsky režisér Timo Vuorensola (1979). Film vznikol v koprodukcii Fínska, Nemecka a Austrálie. Iron Sky predstavuje prelom v novom ponímaní sci-fi a prináša nový parodický pohľad na pád Tretej ríše.

V posledných chvíľach 2. svetovej vojny sa tajný nacistický program vyhol deštrukcii a ukryl sa na odvrátenej strane Mesiaca. Počas sedemdesiatich rokov prísneho utajenia nacisti skonštruovali gigantickú vesmírnu pevnosť s masívnou armádou lietajúcich tanierov. Keď americký astronaut James Washington pristane so svojím lunárnym modulom príliš blízko tajnej nacistickej základni, mesačný Führer sa rozhodne, že žiarivý moment ovládnutia Zeme nastal … aj keď o niečo skôr, než sa plánovalo. Washington prehlasuje, že jeho misia je len propagačnou kampaňou prezidentky Spojených štátov, ale čím iným by človek mohol byť, ak nie vyzvedačom pre bezprostredný útok pozemskými silami? Štvrtá ríša musí reagovať!

K filmu Iron Sky sa Timo Vuorensola vyjadril: „Dúfam, že sa diváci budú smiať, zatiaľ čo si budú hovoriť „môžem sa tomuto vôbec smiať“, a budú kino opúšťať s pocitom, že získali viac, než očakávali, a musia si skutočne sadnúť a premýšľať o posolstve filmu. Dúfam, že to spustí diskusie.“

Timo Vuorensola okrem filmu Iron Sky, za ktorý získal dve ocenenia a jednu nomináciu na Brusselskom medzinárodnom festivale fantasy filmov, má na konte aj úspešnú sci-fi komediálnu paródiu z roku 2005 Star Wreck: In the Pirkinning. V tomto roku pracuje na novom filme Zabil som Adolfa Hitlera.

Trailer k filmu na Youtube videlo k dnešnému dňu 1 693 332 divákov spolu s novým trailerom je to viac ako 2 200 000 divákov a facebookové stránky majú k dnešnému dňu 171 000 fanúšikov. Pri príležitosti uvedenia filmu si záujemcovia môžu zakúpiť pozemok na Mesiaci cez Lunárnu Ambasádu Slovenská republika.

(ab)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*