Slovenská pošta vydala poštový lístok k zimnej univerziáde

Bratislava, Admin – Slovenská pošta zaradila do emisného plánu poštový lístok s prítlačou „Zimná univerziáda 2015“. Námetom prítlače je oficiálne logo Zimnej univerziády v pozadí ktorého sú Vysoké Tatry. Prítlač na poštový lístok vytlačila ofsetom tlačiareň Kasico, a. s. Autorom prítlače ako aj príležitostných poštových pečiatok je Adrian Ferda.
Záujemcovia si môžu poštový lístok zakúpiť na pošte Štrbské pleso a Hronec od piatku 23. 1. 2015. Na týchto poštách budú od 26. 1. 2015 k dispozícii aj príležitostné poštové pečiatky. Slovenská pošta pripravila aj príležitostnú poštovú pečiatku na záver zimnej univerziády, ktorá sa bude používať v nedeľu 1. 2. 2015. Zároveň pošta Štrbské Pleso zriadi aj príležitostnú poštovú priehradku v “Tatranskom regionálnom centre”, ktoré zriadia obce a mestá z regiónu priamo na Štrbskom Plese.

Slovenska posta  a  Strbske pleso b

Svetová zimná univerziáda
27. svetová zimná univerziáda sa uskutoční na Štrbskom Plese a v Osrblí od 24. januára do 1. februára 2015. Jej hlavným organizátom je Medzinárodná federácia vysokoškolského športu a hostiteľskými krajinami na rok 2015 sa stali Španielsko – Granada a Slovensko – Štrbské Pleso a Osrblie. Univerziáda je vysokoškolské medzinárodné športové podujatie. Na Slovensku by sa malo predstaviť 470 pretekárov z 32 krajín v disciplínach skoky na lyžiach, beh na lyžiach a biatlon.

Ocenenia známkovej tvorby Slovenskej pošty, a. s.:
V priebehu dvadsaťročnej existencie samostatnej známkovej tvorby získala Slovenská pošta množstvo prestížnych ocenení, najmä za známky zhotovené technikou oceľotlače, ktoré dokazujú vysokú kvalitu slovenskej známkovej tvorby. V tomto roku to bolo napríklad ocenenie prezidenta Francúzskej republiky za najlepšiu sériu známok roka 2013 a za rozvoj európskej filatelie „Vase de Sèvres“ v Paríži, ďalej „Nexofil Prize for the World’s best Souvenir Sheet“ v súťaži o najkrajšie známky sveta v Madride za poštovú známku „1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu“, ktorá tento rok získala už Cenu sv. Gabriela v súťaži o najkrajšiu známku sveta s kresťanským motívom „Il Premio internazionale d’arte filatelica San Gabriele“ v Legnagu pri Verone. Významným úspechom bolo v tomto roku aj obsadenie 2. miesta v súťaži o najkrajšiu rytú známku Európskej únie „Grands prix de l’art philatélique Belge et Européen“ v Bruseli za poštovú známku Umenie: Martin Martinček. Z predchádzajúcich rokoch možno uviesť tieto najvýznamnejšie ocenenia Slovenskej pošty: za filatelistický exponát „Stamps Tour Slovakia“, prezentujúci poštové známky za posledných 5 rokov, získala 1. miesto v súťažnej triede „A“ na 25. kongrese svetovej poštovej únie v Dohe 2012; 3. miesto v súťaži o najkrajšiu známku sveta „Grand Prix de l’exposition WIPA“ vo Viedni, 2012 za poštovú známku „400. výročie Žilinskej synody“ (2010); 1. miesto v TOP 10 najzaujímavejších športových známok sveta za rok 2010 vyhodnotené anglickým časopisom Stamp News 2011, ktoré získala poštová známka MS vo futbale 2010 či filatelistický exponát „The Slovak Stamps Times“ prezentujúci poštové známky vydané v rokoch 2007 – 2009, ktorý sa umiestnil na 1. mieste na Svetovej filatelistickej výstave PORTUGAL 2010 v súťažnej triede Svetovej poštovej únie.

(Zdroj: Stanislava Pondelová, Slovenská pošta, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*