SES otvára nové satelitné riadiace centrum

Princeton, New Jersey, Admin – Spoločnosť SES (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG), vedúci satelitný operátor na svete, oznámila otvorenie nového satelitného riadiaceho centra (SOC), z ktorého bude kontrolovať takmer polovicu satelitov svojej rastúcej satelitnej flotily. Nové centrum sa nachádza v americkom Princetone v štáte New Jersey pri už existujúcich kanceláriách, odkiaľ riadi komerčný predaj ako aj aktivity satelitného inžinierstva.

Tím špecializovaných satelitných kontrolórov zabezpečuje monitoring a riadenie 23 satelitov SES 24 hodín 7 dní v týždni. Nové centrum poskytuje služby od vysoko kvalitného vysielania televíznych programov až po vysokorýchlostný širokopásmový internet pre milióny ľudí na zemi, vo vzduchu a na mori na území Severnej Ameriky ako aj po celom svete.

tran_12.tif

Zvyšné satelity globálnej flotily SES, ktorú tvorí vyše 50 satelitov, sú riadené kontrolórmi z riadiaceho centra, ktoré sa nachádza v centrále spoločnosti v Luxembursku. Obidve satelitné riadiace centrá sú vzájomne plne integrované a umožňujú každému centru ako aj kontrolnému tímu poskytovanie vysielacích a zálohových služieb v reálnom čase pre celú satelitnú flotilu SES.

„Spoločnosť SES vybudovala tri primárne riadiace centrá v rozličných regiónoch sveta, čím zabezpečila možnosť neustáleho sledovania s dôrazom na prevádzkovú dôslednosť, odolnosť a úspech zákazníkov a tiež bezpečnosť,“ hovorí Martin Halliwell, technický riaditeľ spoločnosti SES a dodáva: „Nové riadiace centrum v Princetone využíva najmodernejšie technológie riadenia a kontroly a disponuje aj novými možnosťami, ktoré umožnia spoločnosti SES plniť neustále náročnejšie požiadavky zákazníkov ako aj neustále sa meniacu satelitnú flotilu v horizonte budúcich desaťročí.“ Martin Halliwell ďalej poznamenáva: „Spoločnosť SES disponuje expertízou ako aj pokročilými satelitnými kontrolnými strediskami pripravenými na budúcu prevádzku, nech už ide o elektrický pohon satelitov, či rozširujúcu sa satelitnú flotilu s vyše 100 satelitmi.“

„Princeton je už dlhodobo dôležitým centrom SES pre expertízu v oblasti satelitného inžinierstva ako aj pre tímy, ktoré sa starajú o našich zákazníkov. Tieto kľúčové skupiny môžu teraz úzko spolupracovať s kontrolórmi, ktorí sú hneď vedľa, doslovne. Umožní im to optimálne riadiť aktivity ako aj úspech a spokojnosť zákazníkov,“ povedal Rick Starkovsk, senior viceprezident pre vesmírne systémy a operácie spoločnosti SES. „Úspech zákazníkov a tímová spolupráca boli dôležitými faktormi, ktoré stáli za rozhodnutím migrovania tohto kľúčového satelitného riadiaceho centra do Princetonu.“

(Daša Tkáčová, Pavel Ďurík, Grayling Slovakia, Pripravil Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*