Rodinný dom Start Home – ideálna voľba bývania aj pre mladých

Bratislava, Admin, 25. 4. 2014 – V stiesnených podmienkach žije takmer 40 percent Slovákov. Podľa údajov Eurostatu takmer tri štvrtiny mladých Slovákov vo veku 18 až 34 rokov žijú v domácnostiach svojich rodičov, pričom ide o najvyšší podiel spomedzi krajín Európskej únie.

Priemerný vek Slováka, ktorý opúšťa rodičovský príbytok je 31 rokov, pretože s priemerným zárobkom si zo svojho platu môže dovoliť kúpiť iba 0,6 m2 bytu. Avšak až 52 % mladých Slovákov túži bývať v rodinnom dome. Dovoliť si ho však doposiaľ nemohli mnohí, no teraz prichádza projekt START HOME – a s ním trojizbový rodinný dom za cenu 24 999 eur, čo je podstatne menej v porovnaní s cenou väčšiny bratislavských garsóniek.

START HOME2 zm

Tento štartovací dom Stilo START je cenovo dostupný pre všetkých, ktorí aspoň raz snívali o lepšom bývaní alebo o bývaní vo vlastnom rodinnom dome a neboja sa priložiť ruku k dielu.

START HOME3 zm

Vďaka projektu START HOME prichádza spoločnosť BAU Holding – rodinné domy, s. r. o., s riešením ušitým na mieru potrebám každej rodiny v podobe kompletného rodinného domu Stilo START pripraveného na jednoduché dokončenie. Vonkajšie rozmery domu sú 8,70 x 7,70 m, čo predstavuje 66,99 m2 obytnej plochy domu. Pôdorys domu v sebe zahŕňa obývaciu izbu s kuchyňou, spálňu, izbu, kúpeľňu s toaletou a chodbu.

START HOME1 zm2

Veľkorysá cena úsporného domu 24 999 eur obsahuje: 
• Stavebné konštrukcie z certifikovaných materiálov s izoláciou (základom je drevená rámová konštrukcia, vytvorená zo špeciálneho materiálu KVH Konstruktionvollholz, vyplnená tepelnou izoláciou, sklenou minerálnou vlnou a opláštená konštrukčnými sádrovláknitými doskami)
• Zateplenie všetkých stien a stropov 15 cm a 25 cm izoláciou;
• Kompletná strecha s položenou profilovanou strešnou krytinou slovenského výrobcu s 5-ročnou zárukou;
• Nainštalované všetky plastové okná (6-komorové izolačné dvojsklo) a vchodové dvere;
• Nainštalovaný bleskozvod a strešné zvody;
• Záruku na konštrukciu a statiku rodinného domu až 30 rokov.

START HOME6 zm

Ostatné je už potom v rukách budúceho majiteľa domu, ktorý si dom dotvorí podľa vlastných predstáv – odhadovaná cena na dokončenie by však nemala presiahnuť viac ako 13 000 eur, vrátane základov. V ponuke START HOME je však pripravených aj 12 kompletných balíčkov materiálov a služieb, s ktorými to majiteľ domu v prípade záujmu zvládne omnoho ľahšie. K presne pripraveným balíčkom materiálov sú k dispozícii detailné návody a popisy, ako zvládnuť jednotlivé dokončovacie etapy svojpomocne, s pomocou rodiny alebo priateľov. Záujemcovia môžu využiť aj odborné poradenstvo, pričom rodinný dom Stilo START je možné dokončiť v priebehu 30 až 45 pracovných dní.

START HOME5 zm2

Skutočnosť, že dom sa dá postaviť aj za kratší čas – 37 hodín a 37 minút dokázala nedávno skupina 42 stavbárov a montážnikov na výstavisku v Nitre, ktorí týmto časom vytvorili nový slovenský rekord zapísaný do Knihy slovenských rekordov.

Oficiálne predstavenie rekordného rodinného domu Stilo START a projektu START HOME širokej verejnosti je naplánované na zajtra 26. 4. 2014 o 11 hodine na výstave DOMEXPO v Nitre, kde sú srdečne vítaní všetci záujemcovia o bývanie vo vlastnom rodinnom dome.
(dg)

15 Komentáre Rodinný dom Start Home – ideálna voľba bývania aj pre mladých

 1. Peter Bezdeda // 26. júla 2014 at 4:54 // Odpovedať

  Dobry den kolko by ma stal dom na kluč najlacnejši štandard ale 4izb.o rozlohe okolo cca 84m2 za skoru odpoved vopred dakujem s pozdravom P.Bezdeda

 2. Dobry den pan Bezdeda, Vasu otazku som postupila na PR agenturu, ktora ich zastresuje. Cenniky mate aj na http://www.starthome.sk.

 3. Dobry den!chcel by som sa informovat ze kde sa da pozriet stilo Start dom?? Dakujem!

 4. Obratte sa prosim na BAU holding – rodinné domy, s.r.o., Ing. Mikuláš Stano, project manager, tel.: 0918 887 800, mail: stano@bauholding.net

 5. Chcem sa spytat cena 24999eur je aj s zakladovou doskou?ak nie aka je cena aj s zakladovkou?

 6. Ing. Ľudmila Púchovská // 8. decembra 2014 at 10:17 // Odpovedať

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na predbežnú sumu domu Start home 2 izbový. Chcela by som od Vás všetky služby aj poradu. Chcem si kúpiť pozemok 10 x 23 a na ňom si nechať postaviť tento domček, aj so základmi a úpravou terénu. Nakoľko som už staršia, chcem, aby okolie domu vyžadovalo minimum práce, t.j.maximum plochy vydláždiť, alebo oštrkovať. Pozemok ma inžinierske siete. Potrebujem vedieť aj ďalšie okolností, napríklad či by takýto pozemok postačoval na zastavanú plochu a vysvetliť aj iné okolností. Pozemok kúpim len ak mi dáte pozitívne stanovisko, že je to možné. S pozdravom Ing. Púchovská, telefón 0917 8319196. ďakujem.

 7. Ing. Ľudmila Púchovská // 8. decembra 2014 at 10:18 // Odpovedať

  Viď predchádzajúci komentár Ing.Púchovská, telefón 0917 831916

 8. cena bratislava pre
  https://egoodwill.sk/aktuality/rodinny-dom-start-home-idealna-volba-byvania-aj-pre-mladych/
  a postup
  ale nutne ho postavit na koly
  ako to vykonat

 9. zavolajte ma 0905421336
  25tis a blava
  aky postup ??
  na koloch – nutna podlaha – ako ?? priprava??

 10. kde možem zistit viac info o tomto domceku a či su aj ine pôdorisy. mate vlastnu webstranku?

 11. Ing. Otília Trníková // 24. októbra 2015 at 19:28 // Odpovedať

  Dobrý deň,

  chcela by som sa opýtať na predbežnú kalkuláciu domu na kľúč, ak by mal obývačku spojenú s kuchyňou a dve spálne, každá s vlastnou kúpeľnou, samostatné WC, terasu. Dom by sme chceli postaviť na pozemku v blízkosti Košíc. Úžitková plocha domu by nemala byť väščia ako 75 m2. A zároveň Vás prosím o informáciu z akých materiálov je dom postavený.

  Ďakujem za informáciu. S pozdravom Otília Trníková

 12. Mgr. Jarmila Matejová // 24. apríla 2016 at 16:32 // Odpovedať

  Dobrý deň,
  mám vážny záujem o rodinný dom Start Home v cene 24.990. Finančné prostriedky na rodinný domček mám do výšky 30.000 Eur, chcem sa opýtať, či b bol tento domček ktorý je vystavený pred Tesco Banská Bystrica s obývateľnými 3 izbami za túto cenu už k dispozícii na komplet. Som sama matka s dieťaťom a platbu by som realizovala v hotovosti no to je celá suma ktorou disponujem, či je tam už aj kuchynská linka, sanita a podobne, terasa aby som sa tam s dcérkou rovno mohla nasťahovať a keď mám pozemok v Banskej Štiavnici za ako dlho by bola realizácia. Ďakujem za zodpovedanie mojich otázok. Príjemný deň želám. Zostávam S pozdravom Matejová

 13. Pekný deň.Chcem sa spýtať na dom ktorý tu máte zobrazenýza 24,990.Chcem sa spytať,či je to kompletnaá suma a čo kurenie elektrika a či je možne ho postaviť na pozemok za dalši dom ,vlastne v rodinnom dome mame pozemok za domom dakujem

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*