Prvý priamy let z Dubaja do Bratislavy uvádza flydubai

Bratislava, Admin – Letecká spoločnosť flydubai s centrálou v Dubaji zaradila Bratislavu do svojej rozrastajúcej sa leteckej siete, a stala sa tak prvým leteckým dopravcom poskytujúcim flexibilné a pohodlné letecké spojenie medzi týmito dvomi metropolami. Letecké spojenie do Bratislavy je jedným z piatich nových spojení, ktoré spoločnosť flydubai v tomto období zaviedla z medzinárodného letiska v Dubaji, ktoré je druhým najrušnejším letiskom na svete. V roku 2014 začala spoločnosť lietať až do 23 nových destinácií ako súčasť rozsiahlej expanzie flydubai do strednej a juhovýchodnej Európy.

Letecká spoločnosť flydubai vznikla v roku 2008 s cieľom vytvoriť a rozvinúť príležitosti pre cestovný ruch a obchod a s ambíciou zlepšiť prepojenie medzi Dubajom a ostatnými krajinami Blízkeho východu, krajinami Perzského zálivu, Afrikou, Kaukazom, strednou Áziou, Európou a Indiou.

„Našou snahou je poskytovať zákazníkom pohodlné a cenovo prístupné lety do tradične menej lietaných destinácií. Teší nás, že odteraz patrí i Bratislava do nášho rozrastajúceho sa zoznamu destinácií. Nová letecká linka z Bratislavy zabezpečí cestujúcim prepojenie s viac ako 2,5 miliardami obyvateľov Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie, pričom centrom tohto prepojenia bude Dubaj – globálne centrum obchodu, cestovného ruchu a turizmu,” povedal pri príležitosti inauguračného letu generálny riaditeľ spoločnosti Ghaith Al Ghaith.

Spoločnosť flydubai nedávno získala cenu 2014 CAPA Awards for Excellence in Aviation ako najinovatívnejší a najvplyvnejší letecký dopravca vo svojej skupine. Letecká sieť flydubai v súčasnosti zahŕňa 86 destinácií, pričom 54 z nich predtým nedisponovalo priamym leteckým spojením s Dubajom. Za posledných 6 rokov si spoločnosť vytvorila flotilu 42 lietadiel typu Boeing 737-800 novej generácie, pričom prevádzkuje viac ako 1 300 letov týždenne. Umiestnenie novej linky prináša vďaka svojej geografickej polohe ďalšie možnosti dopravy do okolitých, ktoré sú jednoducho dostupné.

FLYDUBAI-torta zm

„Zavedenie pravidelnej linky do Dubaja považujeme za mimoriadny obchodný úspech. Bratislavské letisko bude mať pravidelné letecké spojenie s touto obľúbenou destináciou po prvý raz v histórii. Postupne tak napĺňame prioritné obchodné ciele, ktoré sme si pri nástupe stanovili. Medzi ne patrí najmä zaistiť v krátkom časovom horizonte priame denné letecké spojenie nášho letiska s minimálne 5 významnými európskymi letiskovými uzlami (tzv. hubmi) a aspoň jedným do oblasti Blízkeho a Stredného východu,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík.
flydubai prevádzkuje medzi Medzinárodným letiskom v Dubaji a bratislavským Letiskom M.R. Štefánika tri priame lety týždenne. Cena spiatočnej letenky v ekonomickej triede sa začína od 410 EUR, pričom zahŕňa 20 kg registrovanej batožiny. Cena spiatočnej letenky v biznis triede zahŕňajúca všetky poplatky a 40 kg registrovanej batožiny sa začína od 1 300 EUR.

Letenky je možné zakúpiť cez webovú stránku spoločnosti www.flydubai.com, telefonicky na +421 244 251 774, osobne pri návšteve cestovného centra flydubai alebo prostredníctvom partnerských cestovných kancelárií. Podrobnejšie informácie o kúpe leteniek, prenájme aút či iných doplnkových službách sú k dispozícii na stránke flydubai.com

Číslo letu Frekvencia letov Letisko Odlet Prílet Dĺžka letu
FZ785 utorok a sobota DXB-BTS 09:45 12:55 6:10
FZ786 utorok a sobota BTS-DXB 13:50 22:20 5:30
FZ785 streda  (od 14. 1. 2015) DXB-BTS 09:05 12:15 6:10
FZ786 streda  (od 14. 1. 2015) BTS-DXB 13:00 21:30 5:30

Cestujúci budú mať možnosť zakúpiť si miesto v biznis triede. Tá im umožní využiť aj služby špeciálneho biznis tímu, ktorý im 24 hodín denne ochotne poskytne informácie o rezerváciách a vyhovie požiadavkám počas cesty. Biznis trieda ponúka ďalšie výhody ako prioritný nástup do lietadla, pohodlné priestranné sedadlá a väčší výber z ponuky audio/video systému či občerstvenia.

Na ešte väčšie povzbudenie bilaterálneho obchodu a cestovného ruchu, umožnila vláda Spojených arabských emirátov získať vstupné víza pre občanov 46 krajín, vrátane Slovenska, priamo na letisku v Dubaji.

Dubaj ako jedna z najobľúbenejších svetových destinácií ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a zážitkov vrátane medzinárodných športových a hudobných podujatí. Očakáva sa, že do roku 2020, kedy bude Dubaj hostiť svetovú výstavu Expo, krajinu navštívi až 20 miliónov turistov.

(Zdroj: Jana Riečanská, Grayling, Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*