Prvá ázijská banka otvorila pobočku na Slovensku

Admin, 12. 09. 2013 - KDB Bank Europe uviedla do prevádzky svoju slovenskú pobočku v srdci Bratislavy na Obchodnej ulici 2. Otvorenie pobočky je prvým krokom stratégie rozširovania KDB na nové európske trhy s cieľom poskytovať stabilné finančné služby korporáciám, podnikom a jednotlivcom. 


Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo 10. septembra 2013 v bratislavskom hoteli Carlton. Ceremoniálu sa zúčastnili Hong Kyttack, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ KDB Financial Group; Jeho excelencia Park Sang Hoon, veľvyslanec Kórejskej republiky na Slovensku; Chung Hun Jin, prezident a generálny riaditeľ KDB Bank Europe; Dušan Petrík, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva; Maroš Kondrót, podpredseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti; Igor Vida, prezident Slovenskej bankovej asociácie a generálny riaditeľ Tatra banky; Roman Turek, generálny riaditeľ sekcie finančného trhu MF SR; a generálni riaditelia významných finančných inštitúcií a kórejských korporácií.
KDB Bank Europe Ltd. so sídlom v Maďarsku je dcérska spoločnosť, ktorej 100 % vlastní juhokórejská KDB Bank (Kórejská rozvojová banka). KDB Bank Europe využíva globálnu prítomnosť a profesionálnu expertízu s cieľom poskytovať vysokokvalitné služby na mieru s dynamickým prístupom.
Hong Kyttack vo svojom príhovore zdôraznil výnimočnú pozíciu KDB Bank Europe, ktorá nie je iba univerzálnou bankou ponúkajúcou široký rozsah retailových produktov, pričom KDB Bank Europe je predovšetkým bankou zameranou na rozvoj podnikania, ale súčasne má v budúcnosti slúžiť ako základňa v strednej a východnej Európe. Predseda predstavenstva vyjadril svoje potešenie, že KDB Bank Europe ako prvý krok v rámci svojej stratégie expanzie vstupuje na Slovensko, ktorú považuje za jednu z najsľubnejších oblastí v regióne. Slovensko je podľa neho ekonomikou, ktorá môže byť príkladom pre ostatné okolité krajiny. V tejto krajine už úspešne podnikajú mnohé veľké kórejské výrobné podniky, a teraz k nim pribudla aj kórejská finančná spoločnosť.
Účastníci na záver oslávili prvé kroky novej pobočky slávnostným prestrihnutím pásky a prekrojením koláča, čo je symbolickým vyjadrením začiatku spolupráce.

 KDB zm

(zľava: Roh Yung Gi, KDB Bank; Ladislav Šimko, Country Manager, KDB Bank Europe pobočka Bratislava; Hong Kyttack predseda predstavenstva a generálny riaditeľ, KDB Financial Group; Jeho excelencia Park Sang Hoon , Veľvyslanec Kórejskej republiky na Slovensku; Chung Hun Jin, prezident a generálny riaditeľ KDB Bank Europe; Lee Dai Hyun, KDB Financial Group)

 KDB_Opening_Ceremony_05 zm

(zľava : Ladislav Šimko, Country Manager, KDB Bank Europe pobočka Bratislava; Dušan Petrík, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva; Jeho excelencia Park Sang Hoon, Veľvyslanec Kórejskej republiky na Slovensku; Hong Kyttack predseda predstavenstva a generálny riaditeľ, KDB Financial Group; Maroš Kondrót, podpredseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti; Igor Vida, prezident Slovenskej bankovej asociácie a generálny riaditeľ Tatra banky; Roh Yung Gi, KDB Bank; Chung Hun Jin, prezident a generálny riaditeľ KDB Bank Europe)

 KDB_Opening_Ceremony_06 zm

(zľava: Ladislav Šimko, Country Manager, KDB Bank Europe pobočka Bratislava; Jeho excelencia Park Sang Hoon, Veľvyslanec Kórejskej republiky na Slovensku; Hong Kyttack predseda predstavenstva a generálny riaditeľ, KDB Financial Group; Maroš Kondrót, podpredseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti; Roh Yung Gi, KDB Bank)

(A. Piško)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*