Prezident Film Europe prednášal na MFF v Benátkach

Admin, 30. 08. 2013 – Prezident Film Europe Media Company Ivan Hronec vystúpil na odbornom seminári Art Cinema = Action + Management, ktorý organizuje medzinárodná organizácia International Confederation of Art Cinemas (CICAE) v rámci Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach. 

Ivan Hronec vystúpil v rámci Art Cinema = Action + Management 28. a 29. augusta a prispel do panelovej diskusie a samostatnej špeciálnej prednáške o aktuálnych trendoch a tendenciách v rámci distribúcie európskej artovej filmovej tvorby. Seminár prebiehal v rámci Medzinárodného filmového festivalu na univerzitnom ostrove San Servolo v Benátkach.

Ivan Hronec, Benatky film, zm

„Aktívna práca CICAE v oblasti rozvoja a podpory artových kín a kinematografie je prínosná samozrejme aj pre náš trh. Jedným z najdôležitejších súčasných nutností je osveta a aj samotný prístup k alternatívnym filmom. Bolo pre mňa obrovskou cťou vystúpiť na tomto prestížnom filmovom podujatí. Rád sa podelil okrem iného aj o svoje skúsenosti zo šírenia kvalitnej európskej filmovej tvorby prostredníctvom nášho televízneho kanálu Film Europe Channel a boli prijaté s nadšením,“ zhodnotil svoje pocity Ivan Hronec, prezident Film Europe Media Company.

Medzinárodná organizácia International Confederation of Art Cinemas (Confédération Internationale des Cinémas d’Art et Essai – CICAE) bola založená v roku 1955 národnými asociáciami artovej filmovej tvorby v Nemecku, Francúzsku, Holandsku a Švajčiarsku. Dnes CICAE spája viac ako 3000 kín v rámci siedmich národných štruktúr a niekoľko desiatok nezávislých kín vo viac ako 21 krajinách. Cieľmi CICAE je podporiť arthouse kiná, aby sa spojili v rámci spoločnej siete na národnej a medzinárodnej úrovni, podporiť tvorbu artových snímok prostredníctvom získavania grantov a podporovať distribúciu kvalitných filmov zo všetkých krajín a vo všetkých krajinách. Prínosom organizácie je tiež, že prostredníctvom cielených iniciatív v oblasti kultúry podporuje projekcie umeleckých filmov s cieľom zvýšiť publikum a ich výrobu.

Silvia Hroncová, CEO Film Europe Media Company

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*