Nízkoenergetické bývanie Slovákov oslovilo

Admin, 07.08.2012 - V nízkoenergetickom bytovom komplexe Tarjanne Dúbravka predali už 60 percent bytov z prvej fázy projektu. Fínsko-slovenská developerská spoločnosť YIT Reding sa tak so svojim projektom v atraktívnej lokalite v blízkosti lesov Devínskej Kobyly

radí medzi úspešných developerov aj v čase kolísavej situácie na realitnom trhu.
„Projekt sa nachádza v štádiu pred hrubou stavbou, štandardne je míľnikom 30 percent predaných bytov pre každého developera v tomto štádiu. My sme vysoko nad týmto limitom,“ komentoval stav Róbert Chvostek, predajca YIT Home projektov spoločnosti YIT Reding. „Za úspešným predajom stojí výhodná lokalita projektu, cenová dostupnosť a bytový štandard. Rezidenčný projekt totiž prináša pre obyvateľov nielen moderné bývanie v blízkosti prírody za dostupné ceny, ale aj značné úspory v platbách za energie,“ doplnil.
Investor už začal aj s predpredajom bytov druhej fázy projektu. Byty ponúka za zvýhodnené uvádzacie ceny až do konca leta, t.j. do 31. augusta 2012. Výhodou kúpy bytu v tomto štádiu je aj možnosť dispozičných zmien a úprava bytu podľa individuálnych predstáv. V bytoch druhej fázy výstavby je totiž možné meniť dispozície bytov, resp. konzultovať s architektom YIT Home úpravy pôdorysu.
Síce je viac ako polovica bytov v prvej fáze už predaná, v ponuke sú stále aj byty s orientáciou a výhľadom do prírody. Projekt ponúka bývanie v atraktívnej lokalite v blízkosti lesov Devínskej Kobyly, čo ocenia najmä fanúšikovia relaxu a športu v prírode. Napríklad prechádzkami po turistických chodníkoch pod Devínskou Kobylou, ktorých renováciu finančne podporila spoločnosť YIT Reding.
Projekt Tarjanne prinesie do mestskej časti Dúbravka celkovo 139 bytov v siedmich nízkopodlažných bytových domoch. Byty sa budú rozprestierať na ploche takmer
12 000 m², z toho takmer polovicu tvoria zelené plochy. Predávajú sa v nízkoenergetickej triede B, pričom úspora energie sa môže vyšplhať až na 300 eur ročne (pri typickom 3-izbovom byte). YIT Reding navyše plánuje v tretej fáze projektu postaviť aj jeden obytný dom v energeticky najúspornejšej triede A, čím spoločnosť potvrdzuje svoj dlhodobý zámer smerovania k ekologickej výstavbe.. Byty prvej fázy výstavby budú skolaudované už v tomto roku, druhá fáza bude kolaudavaná v lete 2013.
Developerská spoločnosť YIT Reding je v kontakte s obyvateľmi lokality. Podarilo sa zorganizovať upratovanie lesa v Dúbravke, kde približne 50 ľudí vyzbieralo viac ako 150 vriec odpadkov. Spoločne sa tak postarali sa o čistejšie prostredie v okolí svojho domova. YIT Home začal touto akciou tradíciu pravidelných aktivít zveľaďujúcich okolie svojich rezidenčných projektov.

(lš)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*