Leier vyrába od augusta v Petrovanoch brúsenú tehlu

Bratislava – Admin – Leier Baustoffe SK s.r.o., dcérska spoločnosť rakúskeho koncernu Leier, spustila začiatkom augusta v Petrovanoch pri Prešove výrobu novej brúsenej keramickej tehly. Investor týmto krokom zároveň potvrdil svoj záujem o zotrvanie svojho pôsobenia v regióne a zachovanie pracovných miest. Tehelňa v súčasnosti zamestnáva takmer 70 ľudí, prevažne z blízkeho okolia.
Rozšírenie výroby v petrovanskom závode ohlásila spoločnosť Leier ešte v polovici júla. Výroba vtedy prebehala v skúšobnom režime a od 4. augusta je nová brúsiaca linka uvedená už do plnej prevádzky. Zámer posilniť výrobu v tehelni v Petrovanoch odôvodňuje Ing. Anton Viazanko, konateľ spoločnosti: „Dopyt po brúsenej tehle neustále stúpa a naša spoločnosť každý rok eviduje zvyšujúci sa podiel predaja tohto typu tehly. Zákazníci na tomto produkte oceňujú predovšetkým možnosť rýchlej stavby bez tepelných mostov, čo sú vlastnosti, ktoré budú v stavebníctve čím ďalej viac oceňované aj v budúcnosti. Výroba brúsenej keramickej tehly má preto pre nás strategický význam. Dôležitý je však aj regionálny rozmer investície. Vďaka novej výrobe vieme v tehelni do budúcna zabezpečiť udržanie pracovných miest a na trh prinesieme cenovo výhodnejšiu tehlu pre daný región.“

Brusena tehla zmKeramická brúsená tehla LeierPLAN určená  na stavbu vnútorných priečok, zdroj Leier zm

S výrobou keramickej tehly bola pre Leier spojená značná finančná investícia. Podľa slov Antona Viazanka si brúsiaca linka z Nemecka vyžiadala financovanie vo výške takmer 2.000.000 eur, pričom očakávaná návratnosť je už 4,5 roka. „Naše očakávania spojené s novou produkciou sú preto jasne definované. Ide nám predovšetkým o posilnenie pozície na slovenskom trhu v predaji keramických murovacích materiálov a navýšenie trhového podielu,“ uviedol Anton Viazanko.
Načasovanie spustenia prevádzky novej linky práve na leto firma odôvodňuje opäť najmä zvyšujúcim sa dopytom a čiastočne aj určitým sezónnym charakterom produktu. „Sme uprostred stavebnej sezóny, teraz je čas, kedy je o stavebný materiál najväčší záujem. Preto je logické, že sme chceli náš nový produkt – keramickú brúsenú tehlu LeierPlan vyrobenú na Slovensku uviesť na trh práve teraz,“ vysvetľuje konateľ. Výroba v petrovanskom závode sa v dôsledku rozšírenia výroby navýšila o 25 %, firma preto očakáva aj podstatné zvýšenie jej predaja.

House.

V súvislosti s aktuálnou novinkou spoločnosť pre zákazníkov pripravila aj špeciálne cenové ponuky. ,,Momentálne prebieha uvádzacia zľava v limitovanej sérii v mesiaci august, kedy si zákazníci môžu novú tehlu zakúpiť za naozaj výhodných podmienok. Informácie o cenách sú dostupné v jednotlivých partnerských stavebninách,“ priblížil obchodný riaditeľ spoločnosti Ing. Zoltán Lipták.

V tehelni Leier zm

Brúsená keramická tehla je najmodernejší tehliarsky výrobok umožňujúci realizáciu kompletnej hrubej stavby. Technológia výroby umožňuje pri tomto type tehly murovanie na tenkú ložnú škáru s použitím špeciálnej tenkovrstvovej malty, alebo špeciálneho lepidla. Výstavba s tehlami LeierPLAN šetrí materiál, skracuje celkový čas murovania, pri stavbe nevznikajú tepelné mosty, znamená tiež menej vlhkosti v stavbe a možnosť murovania do teploty -5°C pri použití lepidla LeierFIX.

Brúsenú tehlu možno murovať na tenkú ložnú škáru aj pomocou špeciálnej malty,zm

Tehelňu spoločnosti Leier Baustoffe SK uviedli do prevádzky na jeseň v roku 2009 ako piatu v poradí v rámci celého koncernu. Vďaka svojej výrobnej kapacite a vyspelej technológii patrí medzi najmodernejšie tehelne v Európe. Fabrika vznikla takpovediac na „zelenej lúke“ v regióne s vysokou nezamestnanosťou. V súčasnosti už poskytuje prácu takmer 70-tim ľuďom.

(Zdroj: Leier, PS:PR)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*