Kvalitu Tipsport Ligy dnes otestuje reprezentácia

Bratislava, Admin – Hokejová Tipsport Liga si už dnes zmeria svoje sily so slovenskou hokejovou reprezentáciou. Hokejové derby sa uskutoční v Martine, pred zrakmi burácajúceho zimného štadióna. V poslednom roku prešla naša najvyššia hokejová liga viacerými systémovými zmenami, čo sa odrazilo nielen vo vyššej návštevnosti a sledovanosti hokejových zápasov, ale aj v jej kvalite a celkovej pripravenosti. Dnešné hokejové derby má byť práve testom kvality našej najvyššej hokejovej ligy.

hokej-img_6005 

hokej-img_6033     hokej-img_6028

„Nejde o žiadnu hokejovú exhibíciu. Bude to tvrdý zápas, ktorý chceme vyhrať. Som presvedčený, že za ostatné mesiace urobila Tipsport Liga veľký pokrok. Nemožno lepšie otestovať jej kvalitu ako zápasom s “výkladnou skriňou” nášho hokeja – slovenskou hokejovou reprezentáciou. Vnímam to aj ako barometer úspešnosti našej domácej ligy a verím, že toto hokejové derby bude korunované kvalitným výkonom,” hovorí Richard Lintner, riaditeľ Tipsport Ligy.

Tím slovenskej hokejovej reprezentácie povedie Vladimír Dravecký a na čelo tímu Tipsport Ligy sa postaví kapitán Tomáš Surový.

hokej-img_6025

„Z môjho pohľadu to nebude vôbec jednoduchý zápas. Sledujem našu domácu ligu a poznám kvalitu hráčov, proti ktorým sa postavíme na dnešnom zápase. Bude to pre nás aj určitá forma prípravy pred švajčiarskym pohárom, ktorý nás čaká už onedlho,“ povedal  včera na tlačovej konferencii novinárom Vladimír Dravecký, kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie.

 hokej-img_6026

„Ak si niekto myslí, že pôjde o predvianočný zápas plný exhibičných prvkov, je na omyle. Berieme tento zápas s maximálnou vážnosťou! Keďže na turnaji vo Švajčiarsku odohráme len dva duely, vyzvali sme na jeden zápas hráčov z Tipsport Ligy prostredníctvom Riša Lintnera. Nikomu nedáme nič zadarmo a hráči z našej najvyššej ligy si môžu byť istí, že v Martine bude „horieť“ ľad. Nič iné ako víťazstvo a dobrý test pred Švajčiarskom neberieme,“ povedal tréner slovenskej reprezentácie Zdeno Cíger.

„Verím, že diváci nielen na štadióne ale aj pri televíznych obrazovkách a všetci hokejoví fanúšikovia si tento zápas užijú. Keďže nejde o exhibíciu ale o riadne derby, budeme sa snažiť podať čo najlepší výkon a ukázať kvalitu Tipsport Ligy,“ hovorí Tomáš Surový, kapitán „tipsportligového“ mužstva.

Hokejové derby medzi slovenskou hokejovou reprezentáciou a Tipsport Ligou sa uskutoční dnes o 17.00 hod. na zimnom štadióne v Martine.

(Zdroj: Richard Fides, Grape PR; Foto: Eugen Nagy; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*