Kniha o osobnej premene

Admin, 27. 11. 2013 - V bratislavskom Dome Quo Vadis sa uskutočnila v utorok 26. 11. prezentácia novej knihy pod názvom  UZDRAVENIE sexuálnych zranení s pomocou svätých. Publikáciu vydalo Vydavateľstvo LÚČ vo svojej edícii Zrkadlenie. Knihu napísala americká spisovateľka Dawn Eden,  

ktorá priletela z Washingtonu, aby sa podelila s myšlienkami a osobnými skúsenosťami zo svojho života s účastníkmi besedy. Medzi hosťami nechýbali ani Misionári Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, ktorí sa nadchli pre toto dielo.

2013-11-26 18.20.17

“Už desať rokov sa venujem ľuďom, ktorí boli sexuálne zneužívaní”, povedal prítomným poslucháčom páter Jozef Hegglin, MSC zo Švajčiarska. Minulý rok som čítal v novinách o novej knihe k tejto tematike v anglickom jazyku. Hneď som si ju vygooglil a objednal v elektronickej forme. Kniha autorky Eden ma natoľko fascinovala, že som sa rozhodol urobiť všetko preto, aby sa vydala aj v slovenčine. Publikácia UZDRAVENIE sexuálych zranení s pomocou svätých je nesmierne bohatá na mnohé aspekty našej viery, ktoré autorka rozoberá v súvislosti so sexuálnymi ranami.

2013-11-26 19.44.44

Zo života Dawn Eden
Dawn Eden je autorkou aj ďalšej knihy s názvom Očarená čistotou – ako nájsť naplnenie bez toho, aby ste sa vyzliekli, ktorej jedenáste vydanie bolo preložené do španielčiny, poľštiny a čínštiny. Autorka sa narodila v New Yorku v židovskej rodine. Ako tínedžerka stratila svoju vieru a stala sa agnostičkou. Počas svojej mladosti sa v 90-tych rokoch ako novinárka venovala rockovej hudbe. Prispievala do viacerých novín v New Yorku, vrátane New York Post a Daily News. Ako tridsaťjedenročná zažila obrátenie na kresťanskú vieru, ktorá ju priviedla do Katolíckej cirkvi. V súčasnosti žije v USA vo Washingtone. V roku 2010 získala magisterský titul z teológie na univerzite Dominican House of Studies a v súčasnosti pokračuje v doktorandskom štúdiu. O čistote a obrátení prednášala tisícom mladých ľudí doma v Severnej Amerike i zahraničí. Po publikácii jej druhej knihy písali o Eden v New York Times Magazine, kde prezentovali jej profil. Tiež bola viackrát v amerických televíznych programoch.

2013-11-26 19.43.43

Spisovateľka Dawn Eden nám ponúka vo svojej publikácii katolícku spiritualitu uzdravenia pre dospelých, ktorí boli v detstve v sexualite zranení.V knihe sa otvorene delí o vlastný príbeh i zážitky svojich priateľov, a predstavuje nám viac či menej známych svätcov. Kniha má priniesť radosť zo spoločenstva tým, ktorí ostali duchovne izolovaní, keď sa ako deti stali obeťami sexuálneho zneužívania. Autorka vysvetľuje, že nám prisľúbené uzdravenie bude vychádzať práve z našich rán. Odhaľuje túto pravdu a naznačuje, že prežívaním Božej lásky sme pozvaní prijímať a milovať seba samých, ako aj druhých.

Dawn at NAC 3-6-12

Bližšie info nájdete na:  http://dawneden.blogspot.sk . Knihu si možno zakúpiť v kníhkupectvách Vydavateľstva Lúč.

(vn)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*