Husqvarna oslavuje 325 rokov

Bratislava, Admin, 29. 4. 2014 - Husqvarna oslavuje 325 rokov švédskeho inovatívneho strojníctva. V deň jej založenia - 27. 4. Husqvarna odzrkadľuje jedinečnú históriu, od zbraní po robotické kosačky, neustále posúvajúc technologické hranice. Od úplného začiatku v roku 1689 Husqvarna, teraz už súčasť

Husqvarna Group, vyrábala široké portfólio kvalitných produktov. Excelentné strojárske zručnosti, silný obchodný duch a vášeň pre kvalitu produktov viedli k inovatívnym riešeniam, úspešne premenili spoločnosť vyrábajúcu zbrane, neskôr šijacie stroje, pece a motocykle na spoločnosť vyrábajúcu vonkajšie elektrické produkty.

Husqvarna  - oslavujeme 325  rokov 01
Počas 325 rokov Husqvarna vyvíjala a vyrábala vysoko kvalitné produkty, s ktorými užívatelia dosiahli dokonalý výsledok. Idúc vpred budeme neustále prijímať výzvy súčasných riešení a dodávať vysoko výkonné produkty so zreteľom na potreby užívateľa.

T435

Naše posolstvo
V neskorších rokoch 17. storočia, vplyvom vyčíňajúcich vojen naprieč Európou, vzrástla vo Švédsku produkcia zbraní. Pre manufaktúrnu výrobu bola potrebná vodná energia, preto boli v roku 1689 spustené vrtné práce blízko vodopádov v Huskvarne, južnom Švédsku , kde sa mnohé z produktov vyrábajú dodnes.

435 e-series
Poklesom dopytu v zbrojárskom priemysle spoločnosť videla možnosti rozšírenia sa využitím práve strojárskych zručností, ktoré pri výrobe zbraní získala a začala s produkciou širokej škály šijacích strojov, loveckých zbraní, pecí na drevo, mlynčekov na mäso, bicyklov, motocyklov, plynových pecí, mikrovlnných rúr atď.

H150-0249 zm

Environmentálne a ergonomické záujmy
Získané know-how z vývoja a manufaktúrnej výroby množstva odlišných produktov premenila Husqvarna na svoju výhodu, keď navrhovala nové produkty a hľadala riešenia pre nové výzvy. Otvorené myslenie skvelo demonštrovala výroba prvej motorovej píly Husqvarna.

H160-0024 zm

Vtedajšie motorové píly spôsobovali príliš veľa hluku. Aplikovaním technológie tlmiča do motorovej píly Husqvarna 90 bola na rozdiel od konkurencie úroveň hluku skresaná na polovicu. Krátko potom boli vyvinuté ďalšie prvky ako anti-vibračné systémy, ktoré zabránili šíreniu Raynaudovho syndromu, a prvá automatická brzda reťaze.

Automower 308, above

Počas nasledujúcich rokov Husqvarna dokazovala svoje technologické prvenstvo predstavovaním priekopníckych a ocenených produktových prvkov so silným dôrazom na užívateľa:
• X-Torq®, prevažne využívaný v ručne ovládaných produktoch pre nižšiu spotrebu paliva a redukciu úrovne emisií, podľa striktných environmentálnych regulácií.
• AutoTune™, technologický a environmentálny prelom v profesionálnych motorových pílach, ktorý znížil emisnú úroveň a optimalizoval výkon motora bez akýchkoľvek nastavení karburátora.
• Batériou poháňané motorové píly a ďalšie stroje s nízkou hmotnosťou, tiché, bez priamych emisií.
• Robotické kosačky, automatické kosačky, ktoré šetria čas, neprodukujú žiadne priame emisie a spotrebujú veľmi málo energie.
• Demolačné roboty pre stavebný priemysel s vysokým výkonom pri nízkej hmotnosti vybavené ovládačom, ktorý dokáže ovládať demolačné práce v priestoroch nebezpečných pre ľudí.
Dnes sa produkty Husqvarna ideálne používajú pri prácach v parkoch, lesoch, stavbách po celom svete a užívateľovi garantujú istotu dokonalého výsledku.

H350-0238 zm

Míľniky spoločnosti Husqvarna
1689: Vznik
Prvá továreň vznikla blízko vodopádov v meste Husqvarna v južnom Švédsku ako manufaktúra na výrobu zbraní. Produkcia zbraní trvala do roku 1989.
1872: Prelomový rok
Po uplynutí zbrojníckeho kontraktu s Kráľovstvom sa spoločnosť rozhodla rozšíriť. Nastalo obdobie inovačné, ambiciózne, s produkciou širokého portfólia nových produktov – šijacie stroje (1872), lovecké zbrane (1877), pece na drevo (1877), mlynčeky na mäso (1892), prvý švédsky písací stroj (1895) a bicykle (1896). Produkty do domácnosti Electrolux stále predáva v Škandinávii a šijacie stroje sú súčasťou SVP Worldwide.
1903: Éra motocyklov začína
V roku 1903 Husqvarna uviedla motocykle. O niekoľko rokov neskôr, v roku 1982 motocykel Husqvarna MC 258 vyhral legendárnu rallye Paris-Dakar. Divízia pre motocykle bola v roku 1986 predaná a v súčasnosti je súčasťou Pierer AG v Rakúsku.
1918: Kosačky na trávu
Husqvarna získala „Norrahammars Bruk“, čím si rozšírila portfólio o dva nové produkty: bojlery a manuálne kosačky na trávu.
1947: Prvé motorizované kosačky
Prvé motorizované kosačky na trávu od Husqvarny na komerčné účely boli predstavené v roku 1947, v roku 1959 vstúpil na trh prvý model pre domácnosti.
1959: Prvá motorová píla
Husqvarna predstavila prvú motorovú pílu – Husqvarna 90. Motorová píla bola navrhnutá švédskym dizajnérom Sixtenom Sasonom s využitím technológie tlmičov pre motocykle. Dosiahla nižšiu úroveň hluku ako konkurencia. Neskôr sa táto motorová píla vyvinula ako výkonný rezný nástroj pre stavebný priemysel.
1969: Anti-vibrácie, nové ergonomické štandardy
S príchodom motorovej píly Husqvarna 180 spoločnosť predstavila prelomovú anti-vibračnú funkciu, ktorá predchádza Raynaudovmu syndromu, najväčšej hrozbe pracovníkov v lesoch po celom svete.

H310-0904

1973: Automatická brzda reťaze, zvýšenie bezpečnosti
Husqvarna predstavila prvú motorovú pílu s automatickou brzdou reťaze. V roku 1999 prichádza na trh novinka TrioBrakeTM (trojitá brzda), s ktorou je možné brzdiť reťaz aj pravou rukou – znižuje riziko zranení pracovníkov v lesoch.
1985: Rok ridera
Husqvarna vyvinula prvý prototyp produktu, ktorý sa stal zároveň aj priekopníkom. S čepeľou vpredu, rider ponúka excelentnú manipuláciu. Výroba začala o rok neskôr.
1995: Zrod robotickej kosačky
Solar mower, prvá plne robotická kosačka na trávu predávaná vo svete si vystačila len so solárnou energiou; predchodca dnešnej kosačky Husqvarna Automower®. V roku 2013 bola predstavená tretia generácia už so zabudovaným GPS.

HUSQVARNA 153S

2008: Prvý demolačný robot
Začala sa produkcia prvých demolačných robotov od Husqvarny. Diaľkovo ovládaný demolačný robot Husqvarna DXR 310, vysoko výkonný, s nízkou hmotnosťou navrhnutý pre všetky demolačné práce, tiež na miestach pre človeka príliš nebezpečných.
2009: AutoTuneTM – environmentálny prielom
AutoTuneTM, revolučný prvok v profesionálnych motorových pílach bol uvedený na trh v roku 2009. Nová inovácia reguluje tok paliva automaticky tak, aby optimalizovala výkon a minimalizovala emisie.
2012: Akumulátorové produkty s olejovým pohonom

H310-0709

Husqvarna prišla na trh s celým radom akumulátorových produktov s olejovým pohonom bez priamych emisií, s oveľa nižšou úrovňou hluku, vibrácií a potreby údržby – motorové píly, krovinorezy, plotostrihy a celkom nový rider.

(Michal Ondruš)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*