Global Executive MBA sa zaradil medzi špičkové programy MBA

Admin, 20. 11. 2013 - Program Global Executive MBA viedenskej WU EXECUTIVE ACADEMY sa v rebríčku Financial Times (FT) EMBA 2013 umiestnil na 46. Mieste. Opäť medzi najlepšími 50 programami MBA celého sveta: Napriek pretrvávajúcej dominancii ázijských poskytovateľov programov MBA

sa pozícia programu Global Executive MBA WU Executive Academy v aktuálnom rebríčku Financial Times Executive MBA Ranking zlepšila o 5 miest v porovnaní s minulým rokom a predstavuje uznávané 46. miesto. V porovnaní všetkých programov v rámci EÚ sa program Executive MBA umiestnil v Top 15, v rámci nemeckojazyčného priestoru (DACH) medzi najlepšími 5 programami MBA a opätovne dosiahol špičkové výsledky vo viacerých hodnotených kategóriách.

 Schlegelmilch_204 zm

„Vzhľadom na silnú konkurenciu z Ďalekého východu, hodnotím náš výsledok ako veľký úspech. Dokázali sme sa zlepšiť o ďalších 5 miest. Radosť mám najmä preto, lebo tento výsledok odráža naše úsilie, ktoré sme v ostatných rokoch vynaložili na neustále zlepšovanie kvality našich programov MBA, aby sme ešte viac zatraktívnili ponuku pre našich študujúcich“, povedal Prof. Bodo B. Schlegelmilch, dekan WU Executive Academy.

Z pohľadu WU Executive Academy nie je však dôležité iba umiestnenie, ale aj porovnanie s inými špičkovými programami MBA. Program Global Executive MBA aj tento rok predstihol veľmi dobré programy univerzít s medzinárodným renomé, ako sú napríklad SDA Bocconi (59. miesto), Univerzita St. Gallen (64. miesto) alebo Rotterdam School of Management /Erasmus University (48. miesto).

Prísne výberové kritériá zaradenia do rebríčka
Financial Times Executive MBA Ranking je už roky najvýznamnejším hodnotením čelných medzinárodných business škôl. Z približne 8000 – 12 000 celosvetovo ponúkaných programov MBA spĺňa iba veľmi malé percento prísne kritéria účasti na hodnotení Financial Times.
Programy Executive MBA, ktoré majú právo sa zúčastniť hodnotenia, sú podrobené veľmi starostlivému predbežnému výberu a prísnym kritériám na akreditáciu. Preto je pre mnohé programy MBA úspechom už samotné zaradenie do rebríčka Financial Times.
Definitívnemu umiestneniu v Top 100 predchádza náročný proces, zameraný najmä na kvalitu programu a vývoj kariéry absolventov. Na zabezpečenie objektívnych výsledkov získavajú Financial Times väčšinu údajov priamo od absolventov. Samotné univerzity poskytujú číselné údaje o študujúcich, prednášajúcich, o obsahu programov a výskumných aktivitách.

Program Executive MBA WU v rámci Executive Academy, ponúkaný popri zamestnaní v anglickom jazyku, sa uskutočňuje v spolupráci s Carlson School of Management, University of Minnesota. Vďaka kooperácii univerzít získavajú študujúci dva diplomy, americký a európsky. Program Global Executive MBA sa zaradil medzi špičkové programy MBA strednej a východnej Európy a získal v rámci Rakúska jedinečnú štvornásobnú akreditáciu (AACSB, AMBA, EQUIS a FIBAA).
(jprib)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*