Tipy pre nákup zásnubného prsteňa
Bratislava, Admin – Pre väčšinu mužov je nákup zásnubného prsteňa ešte viac stresujúca záležitosť než nakupovanie oblečenia. To je ale pochopiteľné, ostatne u zásnubného prsteňa nejde len o to, či sa bude prsteň nastávajúcej neveste páčiť, ale tiež ide aj o značné finančné výdaje, ktoré sú s ním spojené. Pripravili sme si pre vás osvedčené tipy, ako vybrať okúzľujúci zásnubný prsteň, ktorý bude za rozumnú cenu.
Zabudnite na pravidlo 3 mesiacov. Tradícia hovorí, že muž by mal zohnať zásnubný prsteň, ktorý cenou zodpovedá jeho trom mesačným platom. Žiadne oficiálne pravidlá ale neexistujú a určite je rozumnejšie stanoviť si vlastný rozumný rozpočet, ktorému sa pokúsime čo najviac priblížiť.
Nešetrite na bruse diamantu. Väčšinou sa dozvedáme, že u diamantoch sú najdôležitejšie 4 vlastnosti: brus, farba, čistota a karátová váha. V skutočnosti je to iba brus, ktorý ovplyvní, ako impozantne sa bude diamantový prsteň lesknúť. Malý diamant zo správne vybraným výbrusom môže oslňovať viac než mnohé väčšie diamanty.
Kúpte prsteň online. Internetové obchody majú v porovnaní s kamennými obchodmi často nižšie náklady, ktoré sa potom premietnu do nižšej ceny prsteňov. Na internete tak ľahko porovnáte všetky cenové ponuky.
Nebojte sa ubrať na karátovej váhe. Cena diamantov sa najčastejšie odvíja od karátovej váhy. Napríklad diamant s karátovou váhou 0,95 vás vyjde za omnoho menej peňazí než 1-karátový diamant a rozdiel si zaručene nikto nevšimne.
Dôverujte svojmu zraku. Okrem toho čistý diamant s označením G-H je oveľa lacnejší než takzvaný bezchybný (flawless) diamant triedy D-F. Pokiaľ si drobného zafarbenia diamantu nevšimnete vy, nevšimne si ho určite ani vaša partnerka. Výraznejšie zafarbený diamant je možné zakryť zlatým prsteňom zo žltého zlata.
Kupujte certifikovaný diamant. O kvalite diamantu rozhoduje tiež jeho pôvod a spracovanie, preto vyberajte medzi diamantmi z overovaných inštitúcií, ktorými sú napríklad GIA, alebo Americký geologický inštitút. Pred nákupom vždy požadujte predloženie originálneho certifikátu ku každému diamantu. Certifikované diamanty sú síce o niečo drahšie, ale máte istotu, že viete, čo kupujete.
(Zdroj: Businessinsider.com, Foto: Eppi, Pripravila: Valéria Nagyová)
Zanechajte nám Váš dotaz