Nové aplikácie “Internetu všetkého” už aj na Slovensku

Bratislava, Admin – Spoločnosť KODYS SLOVENSKO, líder v realizácii inovatívnych informačných technológií v oblasti automatickej identifikácie, už vyvíja inovácie s využitím technológie Internet of Everything. Ide o technológiu pre firmy z rôznych odvetví priemyslu, obchodu, služieb a všade tam, kde automatická identifikácia a online spracovanie dát získaných priamo v teréne zvyšujú produktivitu a ziskovosť, znižujú náklady a poskytujú podklady pre operatívnu analýzu dát pre riadenie procesov na všetkých stupňoch.
Internet of Everything (internet všetkého) – spojenie ľudí, aplikácií, technológií, zariadení a dát v jednej obrovskej sieťovej infraštruktúre – začína byť skutočnosťou aj Slovensku. Spoločnosť KODYS SLOVENSKO, s dvadsaťročnou tradíciou na slovenskom trhu, dlhodobo spolupracuje so svetovým lídrom v oblasti inovatívnych a spoľahlivých technologických riešení v oblasti automatickej identifikácie – Zebra Technologies, ktorej súčasťou sa v minulom roku stala aj spoločnosť Motorola Solutions. Práve v tomto období s využitím tejto revolučnej technológie KODYS SLOVENSKO vyvíja nové aplikácie, ktoré pomôžu zmeniť doterajší spôsob fungovania rôznych firiem a iných subjektov a umožní im objaviť nové možnosti.
Podľa prieskumu Forrester Consulting až 80 % lídrov svetových firiem sa domnieva, že Internet of Thing (IoT) je prvoradou strategickou technológiou najbližšieho desaťročia. 25 % svetových firiem dnes využíva niektorú z foriem Internet of Things (vecí) a ďalších 40 % je v procese implementácie niektorého z týchto riešení. K softvérovým a hardvérovým komponentom zapojeným do IoT pribudnú aj oblasti služieb a servisu, a tým sa IoT pretransformuje na vyššiu úroveň, ktorou bude internet všetkého (Internet of Everything).
Na margo Internetu všetkého Brian Marcel, predseda medzinárodnej skupiny IBCS GROUP, ktorej spoluzakladateľom je KODYS SLOVENSKO uviedol: „Do roku 2020 bude v celosvetovej sieti viac ako 50 miliárd zariadení. Všetky budú produkovať obrovské množstvo dát. Predpokladá sa preto, že už v priebehu najbližších troch rokov až 96 % firiem bude používať internet vecí nejakým spôsobom.“
„Naše dlhodobé skúsenosti a prístup k najmodernejším technológiám zberu, prenosu a spracovania dát nám umožňujú vytvárať kompletné aplikačné systémy pre široké spektrum zákazníkov, ktorým automatická identifikácia a mobilné spracovanie dát prinesú zefektívnenie pracovných a technologických postupov, úsporu nákladov a okamžitý prístup k informáciám kedykoľvek a kdekoľvek. O zvyšovaní zisku nehovoriac,“ povedal Stanislav Čierny, riaditeľ KODYS SLOVENSKO (viď foto).

Pre info:

Internet vecí je koncept siete (spravidla bezdrôtovej) s pospájanými objektmi najrôznejších druhov (napr. chladnička, teplomer, najrôznejšie snímače a senzory), v ktorom sa nachádzame už teraz, kým internet všetkého tak, ako ho definuje spoločnosť Cisco, má byť ďalším stupňom. Súčasná spoločnosť je svedkom rých­le­ho nás­tu­pu tohto no­vé­ho tren­du. Internet všetkého pred­sta­vu­je sieť, v kto­rej sú nav­zá­jom pre­po­je­ní nie­len ľu­dia a po­čí­ta­če ale aj pro­ce­sy, dá­ta a ve­ci oko­lo nás ako sú stro­je ale­bo au­tá a ďal­šie ob­jek­ty. Po­kiaľ si fir­my uve­do­mia ten­to trend a os­vo­ja si ho, mô­žu je­ho pros­tred­níc­tvom zvy­šo­vať svo­ju efek­ti­vi­tu, zlep­šo­vať sta­ros­tli­vosť o zá­kaz­ní­kov ale­bo lep­šie spo­lup­ra­co­vať me­dzi se­bou. Priamy prenos dát bez ľudského zásahu zvyšuje presnosť, eliminuje možné chyby a hlavne šetrí ľudskú prácu. Vy­plý­va to zo štú­die spo­loč­nos­ti Cis­co. Tre­ti­na z opý­ta­ných ma­na­žé­rov a IT špe­cia­lis­tov pod­ľa nej oča­ká­va po­zi­tív­ny do­pad inter­ne­tu všet­ké­ho na vy­tvá­ra­nie no­vých pra­cov­ných miest a 47 per­cent opý­ta­ných ve­rí aj v po­zi­tív­ny do­pad na vý­šku miezd.

(Zdroj: Adriana Bednárová, MARCUS PR, Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*