Nenechajte si pokaziť leto slnečnými alergiami!

Bratislava, Admin, 20. 5. 2014 – Takisto sa neviete nabažiť prvých teplých slnečných lúčov? Jarné slnečné lúče ale prinášajú aj svoje riziká. Slnko je silnejšie a ľudia stále častejšie trpia napríklad slnečnými alergiami. Správnu ochranu kože zaistia prípravky so širokospektrálnymi filtrami 

a bez obsahu tukov a emulgátorov.

Spoločnosť Galderma-Spirig prináša aj túto sezónu na náš trh kvalitné prípravky slnečnej ochrany, laicky označované ako „opaľovacie krémy“. Dlhoročná tradícia a švajčiarska kvalita oslovia aj náročných spotrebiteľov. Pre lepšiu orientáciu nájdete produkty v troch farebných radoch – oranžový pre slnečnú ochranu dospelých, žltý pre našich najmenších už od narodenia a modrý rad pre aftersun – starostlivosť o pokožku po opaľovaní.

Ako vlastne spoznáme, že trpíme solárnou alergiou a kedy je už treba zakročiť? Prvým príznakom je začervenaná pokožka, nasledovať môže aj koprivka, ale takisto aj nepríjemné mokvajúce vyrážky. Tieto reakcie väčšinou spôsobuje vysoká citlivosť na UV žiarenie, často spojená aj s užívaním niektorých liekov. Okrem farmaceutík ale môže kožné reakcie spôsobiť aj nevhodný opaľovací krém alebo rôzne kozmetické prípravky. Pre tieto prípady je vhodná horúca novinka Daylong™ extreme gel s SPF 50+, ktorý obsahuje širokospektrálne UVA a UVB filtre. Gél na koži zanecháva príjemný pocit a je vysoko odolný voči sladkej i slanej vode a ocenia ho i vášniví outdooroví športovci. Nesmieme zabúdať, že opaľovacie krémy sú skôr zdravotná pomôcka než iba kozmetický prípravok. Preto je lepšie si ich zaobstarať v lekárni a poradiť sa s vyškoleným personálom, aký prípravok pre vás bude najvhodnejší s ohľadom na vlastný fototyp a vlastnosti kože.
Ochranu kože by sme mali ale riešiť ešte predtým, než sa objavia prípadné komplikácie. Hlavne preto, že v poslednej dobe aj k nám ozón prepúšťa stále viac škodlivého UV žiarenia. Koža po zime na túto intenzitu už vôbec nie je pripravená a hrozí nám tak rýchle spálenie, ktoré vedie nielen ku starnutiu pokožky, ale napríklad i k rakovine kože.
Správnou ochranou sa ale dá týmto problémom predchádzať. Z prieskumu medzi lekárnikmi za rok 2013 vyplýva, že väčšina z nich odporúča k ochrane pred slnkom používať práve produkty slnečnej ochrany Daylong.

„V prvých slnečných mesiacoch odporúčame pre citlivejšiu kožu používať vyššie ochranné faktory. Ochranný faktor 50+ má napríklad naša novinka Daylong extreme SPF 50+ Gél, ktorý je vhodný aj pre ľudí s kožou citlivou na slnko a trpiacimi práve alergiami na slnko. Tým, že neobsahuje tuky a emulgátory, je takisto skvelou voľbou pre jedincov s mastnou kožou,“ uvádza Matej Majba, produktový manažér spoločnosti Daylong.

8 tipov, ako ubrániť kožu a nemať vrásky zo slniečka
V prípade alergie na slnko (napr. Mallorca akné) používajte ochranné prípravky bez tukov a emulgátorov
Dbajte na ochranu pred UVA žiarením, ktoré preniká hlboko do kože, v dôsledku čoho sa znižuje i elasticita kože a vznikajú vrásky
Nevystavujte sa priamemu slnku a to špeciálne medzi 11. a 15. hodinou
Pravidelne a v dostatočnom množstve nanášajte prípravok s vysokým ochranným faktorom
Aj keď je slnko pod mrakom, nepodceňujte ho. Cez mraky preniká až 90 % UV žiarenia. Napriek tomu stále vysoké percento ľudí uvádza, že sa pred slniečkom chráni IBA pobytom v tieni
Pre dospelú osobu sa má pohybovať priemerná spotreba prípravku slnečnej ochrany na celé telo okolo 35 ml, čo predstavuje približne 7 čajových lyžičiek
Správna výživa môže takisto urobiť svoje, do stravy nezabudnite zaradiť betakarotén
Aby sme dosiahli maximálnu ochranu, odporúča sa naniesť prípravok na kožu minimálne 20 minút predtým, než vôbec pôjdeme von na slniečko alebo k vode

DAY_39L_EXTREME_50_GEL_zm

Chráňte seba i svojich najmenších
Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je natoľko odolná voči škodlivému žiareniu. Naviac spálenie kože v detstve zdvojnásobuje riziko výskytu rakoviny kože v dospelosti. Pre tak jemnú kožu je teda dôležité vybrať správny ochranný krém.

„Správna ochrana pred slnečným žiarením nám pomôže vyhnúť sa spáleniu kože a spríjemní tak dlho očakávanú a vytúženú letnú dovolenku. Naviac vhodný produkt slnečnej ochrany s obsahom UVA aj UVB filtrov pôsobí preventívne voči tzv. „alergii na slnko“, pri pravidelnej aplikácii dokáže naviac spomaliť starnutie kože a významne znížiť riziko vzniku kožnej rakoviny,“ uvádza MUDr. Katarína Poláková, PhD., dermatovenerologička z Onkologického ústavu sv.Alžbety v Bratislave.

Nezabudnite deťom pribaliť na cesty do prírody prípravky, ktoré ich pred slniečkom ochránia. Naviac pre ne platí zlaté pravidlo – dlhšie nohavice, klobúk, tričko a krém s vysokým ochranným faktorom.

ExoPic-forte_spray_1        DAY_39L_EAST_DL_AFTERSUN_GEL_200ml_zm

Pred slnkom chránení a pre komáre neviditeľní
Pokiaľ sa chcete ochrániť aj pred komármi či kliešťami, ktoré sa prebudzajú práve na jar, používajte repelentné spreje. Švajčiarska spoločnosť Galderma-Spirig ponúka dlhotrvajúce repelentné spreje ExoPic, ktoré vás i vaše deti spravia pred hmyzom neviditelnými. Pre deti od 1 roku je určená jemnejšia verzia – ExoPic Kids a pre dospelých ExoPic forte.

(Miriam Oravcová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*