Počet rozvodov neustále stúpa

Bratislava, Admin – Žiť v manželstve celé desaťročia – to dnes mnoho mladých párov nepozná a ani poznať nebude. Počet párov, ktoré spolu žili niekoľko rokov a aj napriek rodine sa rozišli, neustále stúpa. Mnohí z vás sa už určite zamýšľali nad tým, čo to spôsobuje a prečo sa mnohé páry rozchádzajú aj keď navonok pôsobili vždy ako stabilný pár.

Finančné problémy

Jedným z dôvodov, prečo sa páry rozchádzajú, je aj zlá finančná situácia rodiny. Napriek tomu, že pribúda počet párov, ktorí majú rozdelené účty, finančná situácia rodiny je v určitom období, najmä v období, kedy je žena na materskej, veľmi zlá. Partneri sa začnú hádať a nevedia sa zhodnúť aj na takých veciach, na akých sa kedysi bez najmenších problémoch zhodli – napríklad na kúpe nového kvalitnejšieho nábytku do spálne, novej dlažbe do kuchyne, na platení záujmových krúžkov dieťaťa atď.

Zadĺženie rodiny

Problémy spôsobuje najmä hypotéka, resp. úver. Rodina sa na niekoľko rokov zadĺži banke a akékoľvek vypadnutie príjmu jedného z partnerov by mohlo ohroziť celkovú existenciu rodiny. Smutné je, že štát mladým rodinám veľmi nepomáha a čoraz častejšie sa môžeme stretnúť s názormi, že mať v dnešnej dobe dieťa je finančne veľmi náročné. Častokrát si musia požičiavať od známych a keď sa nebodaj vyskytne nejaká choroba (u muža pomerne rozšírená erektilná dysfunkcia a u žien ženské problémy), majú problém si vôbec liečbu zaplatiť. Niet sa potom čo čudovať, že sa muž a žena rozvádzajú/ rozchádzajú.

Názorové rozdiely

Ďalším dôvodom, prečo idú mnohé páry od seba, sú aj názorové rozdiely. Chyba je najmä v tom, že si zakladajú rodiny pomerne skoro – skôr, než sa dôkladne spoznajú. Najhoršie na tom je, že keď sa partneri odlúčia, najviac tým trpia spoločné deti, ktoré keď vidia, že sa rodičia hádajú a osočujú ešte aj pred nimi, začnú byť z toho smutné a objavia sa u nich prvé príznaky depresie. Keď ste sa s partnerom na niečom nepohodli, čiže máte na vec úplne iné názory, rozhodne neriešte problémy priamo pred deťmi a určite ich neriešte sexom. Môžete mať v bielizníku vyzývavý bodystocking. Čo ale keď sa neviete dohodnúť na tom, kto pôjde pre deti do školy?

(Zdroj: ML; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*