Medzinárodné jazdecké preteky v Šamoríne vyvrcholili majestátnou GRAND PRIX

Šamorín, Admin – Najvýznamnejšie medzinárodné skokové jazdecké preteky na Slovensku – Šamorín MASTERS 2016 v nedeľu vyvrcholilo súťažou GRAND PRIX CSIO3*, s celkovou dotáciou 62 000 EUR! Podujatie Šamorín MASTERS CSIO3*, ktorého súčasťou bola aj prestížna súťaž POHÁR NÁRODOV, sa začalo ešte vo štvrtok, 28. júla v areáli x-bionic® sphere.

Šamorínsky Čilistov od štvrtka, 28. júla do nedele 31. júla 2016 po prvýkrát hostil medzinárodné skokové jazdecké podujatie na úrovni CSIO3*, ktoré sa do Šamorína presunulo po 50-tich rokoch, a to najmä vďaka dispozícii výnimočného areálu x-bionic® sphere, v ktorom sa podujatie konalo. Výnimočnosť podujatia potvrdzuje aj vysoký záujem jazdcov – celkovo sa na podujatie prihlásili s 570-timi koňmi, pričom bolo zastúpených až 24 krajín z celého sveta.

Majestátna GRAND PRIX

GRANDPRIX_CSIO (2)Na nedeľňajšej GRAND PRIX CSIO3*, ktorá je, rovnako ako súťaž POHÁR NÁRODOV, zároveň aj kvalifikáciou na Majstrovstvá Európy, súťažilo v prvom kole dovedna 50 jazdcov, do druhého kola postúpilo 13 jazdcov. Napínavý boj sa napokon skončil šťastne pre menom Gilles DUNON z Belgicka na koni FOU DE TOI VD KEIHOEVE, ktorý skončil s čistým štítom bez trestného bodu po oboch kolách s časom 58.26 sekúnd, porazil svojich súperov a stal sa suverénnym víťazom. Druhú priečku obsadil Nemec Maximilian Lill na koni ABC TRIXI s časom 58.69 sekúnd a takisto s 0 trestnými bodmi po oboch kolách. Tretí skončil Talian Luigi Polesello na koni PANAMA TAME bez trestných bodov a s časom 64.06 sekúnd. Celkovo si v tejto súťaži jazdci rozdelili finančnú výhru vo výške 62 000 eur a samozrejme aj cenné body do svetového rebríčka Longines Ranking.

Ostatné ocenenia

GRANDPRIX_CSIO (1)

V nedeľu sa na záver pretekov odovzdali aj individuálne ocenenia. Cenu pre “Najlepšieho jazdca pretekov” získal Francúz Harold Boisset. Najlepšími slovenskými jazdcami pretekov sa stali Radovan Šillo a Juraj Poláš. Cenu za najštýlovejšieho jazdca Grand Prix CSIO3* získal Francúz Bernard Briand Chevalier Heu a cenu za najlepší horsemanship si odniesla Jenna Brix. Celkovo boli na tomto podujatí odovzdané finančné ceny vo výške 196 500 eur.

Na svoje si prišli aj deti

Usporiadateľom seriálu jazdeckých pretekov EQUESTRIAN FESTIVAL ŠAMORÍN 2016, do ktorého patrí aj podujatie Šamorín MASTERS CSIO3*, je Jazdecký klub RS Team. Spoluorganizátorom je Jazdecký klub Napoli. Okrem vzrušujúcich športových zážitkov boli pre návštevníkov pripravené sprievodné podujatia, najmä pre deti. Mali k dispozícii detský kútik, mohli sa povoziť na poníkoch a tiež si zasúťažiť o voľné vstupy do Aqua Arény, ktorá je súčasťou multifunkčného areálu x-bionic® sphere.

GRANDPRIX_CSIO (5) GRANDPRIX_CSIO (4) GRANDPRIX_CSIO (3)

(Zdroj: Michaela Mikulášových, zerovia; Pripravila: Valéria Nagyová)