Súťažte o smartfón pre svoje dieťa

Bratislava, Admin – S blížiacim sa začiatkom školského roka sa mnoho rodičov pýta, či a ako si vybrať inteligentný mobilný telefón pre svoje dieťa. Ak ešte nemáte dieťa s mobilom, môžete sa staviť, že o to požiada od prvého školského dňa. Ale má mobilný telefón význam? A podľa čoho si vybrať? Pripravili sme niekoľko užitočných tipov, na ktoré by ste sa mali sústrediť pri výbere smartfónu.

Smartfón plní u detí primárne dve základné funkcie. Predovšetkým sa jedná o komunikačný nástroj medzi rodičom a dieťaťom a jednak je treba brať do úvahy aj sociálny aspekt v rámci interakcie medzi rovesníkmi. Na čo sa teda pri výbere inteligentného telefónu zamerať?

Cena je jedným z kľúčových faktorov

Dieťa väčšinou ešte neocení skutočnú hodnotu veci a, čo si budeme rozprávať, telefóny padajú na dlážku, do vody, zmoknú v daždi alebo ich zabudnú na školskom výlete. Pozornosť preto zamerajte na nižšiu strednú triedu, kde sa cena pohybuje maximálne do 190 eur.

Odolnosť a pevná konštrukcia sú základ

Odolný telefón oceňuje väčšina používateľov, oveľa častejšie nezanedbávame tento faktor u detí. Hoci sa plasty zlepšujú, stále hrá výdrži prím kovové teleso. Deti milujú veselé obrázky a farby, určite ich očaríte  nejakým pekným krytom na telefóne, ktorý môžete kedykoľvek zmeniť.

Displej, výkon a batéria nie sú len parametrami

Sledovanie klipov na YouTube, surfovanie po internete a prezeranie fotiek je na dennej báze medzi generáciami – tým viac to možno očakávať od školáka. Ale ponechajte približne 5-palcový displej, to je rozumný kompromis pre vyššie uvedené aktivity a relatívne pohodlné ovládanie.

Zároveň je dobré brať na vedomie aj výkon a úložisko telefónu, pretože mobilné hry a rôzne aplikácie sú pre školáka veľkým lákadlom. Napríklad 2 GB operačná pamäť a 16 GB pamäťové úložisko, ktoré ponúka Honor 6A, by mali byť pre „detský“ smartfón dostačujúce. Kapacita batérie je potom logicky čím vyššia, tým lepšia. Súčasné smartfóny vydržia pri bežnej záťaži 1-2 dni. Pri uvedených parametroch bohato vystačí batéria okolo 3000 mAh.

Fotoaparát a fenomén doby – selfie

I keď sa u vášho dieťaťa pravdepodobne nebude jednať o hlavnú atrakciu, tak predsa len sú fotografovanie a selfies jednými z hlavných funkcií, ktoré okrem komunikácie, majiteľ smartfónu medzi generáciami najviac využíva. Jedným z telefónov, ktoré ponúkajú dobrý fotoaparát za výbornú cenu, je práve už spomínaný kovový Honor 6A. Jeho hlavný fotoaparát má 13 MPx a predný 5 Mpx, čo bohato stačí na bežné fotografovanie aj selfies. Skvelé na ňom taktiež je, že má cenovku dokonca pod hranicou 150 eur. Vzhľadom k výbave, ktorá vášho školáčika v ničom neobmedzí, ba naopak, to robí z Honoru 6A jeden z najvýhodnejších modelov v pomere cena-výkon a jedného z najlepších adeptov na telefón pre deti.

Tip: Najdôležitejšia vec je vaše vysvetlenie a pochopenie zo strany dieťaťa

Výber smartfónu je dobré realizovať priamo s vaším dieťaťom. Najlepšie v ňom samotnom vzbudiť pocit, že si telefón vybralo samo. Je dôležité školáčikovi vysvetliť, že sa jedná o jeho prvý telefón, a je preto vhodné vybrať taký, ktorý síce nebude ničím zaostávať za tými, ktoré majú spolužiaci, ale ktorý vám zároveň nevyprázdni peňaženku. Nezabudnite si s vaším dieťaťom tiež sadnúť a dôkladne mu vysvetliť základy bezpečného používania telefónu, ale tiež napríklad internetu a vôbec komunikácie v kybersvete. Potom nech si najskôr samo smartfón vyskúša, naučí sa s ním pracovať a ukáže, ako sa o neho bude starať, ako zvládne hospodáriť s kreditom atď. Keď ukáže, že si smartfón váži, a že ho používa k správnym veciam, určite mu v budúcnosti kúpite nový.

Súťažte s nami o jedinečný smartfón HONOR 6A! Pomôcku pre správnu odpoveď nájdete na www.honor6a.sk 

 

Súťažná otázka: Akú kapacitu má batéria Honoru 6A? Vďaka nej vydrží telefón nabitý až niekoľko dní!

Vaša odpoveď :

a) 3020 mAh
b) 3000 mAh
c) 3050 mAh

Meno a priezvisko:

*

Adresa :

*

PSČ a mesto :

*

E-mail :

*

Adresa vášho FB:

*

Prečítal som si a akceptujem podmienky zúčastnenia sa v súťaži:

Súhlasím*

Ak odpoviete na súťažnú otázku správne, zaradíme vás do súťaže. Napíšte nám správnu odpoveď na súťažnú otázku a my vyžrebujeme jedného, ktorý od nás získa jedinečný smartfón HONOR 6A! Podmienkou účasti v súťaži je kliknutie na Facebook ikonku “Páči sa mi to” a zároveň verejne zdieľanie súťaže na vašom fb. Pošlite nám aj link vášho fb, aby sme mohli zdieľanie odkontrolovať. Súťaže sa môžete zúčastniť do 4. 10. 2017

 

(Zdroj: VS, VN)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*